Charter School of Wilmington Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.38 | w | Nia Anderson | 8th | Finals H1 | Compiled Results |
13.46 | Nia Anderson | 6th | Prelims H6 | Compiled Results | |
13.56 | SB | Zaire Taylor | 11th | Prelims H4 | Compiled Results |
200 Meter Dash | |||||
27.74 | Nia Anderson | 12th | Finals H6 | Compiled Results | |
28.50 | SB | Jordan Church | 20th | Finals H6 | Compiled Results |
400 Meter Dash | |||||
1:06.11 | Addie Shealy | 15th | Finals H4 | Compiled Results | |
1:07.34 | SB | Alena Jusino | 18th | Finals H2 | Compiled Results |
800 Meter Run | |||||
2:33.66 | Cassidy McCormick | 3rd | Finals H3 | Compiled Results | |
2:35.86 | Emily Martin | 4th | Finals H3 | Compiled Results | |
2:37.19 | Lexie Mcmann | 5th | Finals H3 | Compiled Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:50.37 | SB | Natalie Fuhr | 5th | Finals H2 | Compiled Results |
6:05.68 | SB | Siobhan Mangan | 10th | Finals H2 | Compiled Results |
6:09.32 | SB | Silvana Alfieri | 11th | Finals H1 | Compiled Results |
3200 Meter Run | |||||
11:57.60 | Caroline Subramoney | 4th | Finals H1 | Compiled Results | |
12:28.55 | SB | Sydney Kriner | 5th | Finals H1 | Compiled Results |
12:33.19 | Sofia Alfieri | 6th | Finals H1 | Compiled Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.97 | Sophia Gulotti | 2nd | Finals H8 | Compiled Results | |
16.54 | Sophia Gulotti | 3rd | Prelims H2 | Compiled Results | |
19.15 | Elise Brickhouse | 8th | Prelims H1 | Compiled Results | |
19.66 | SB | Calista Chigbu | 12th | Prelims H3 | Compiled Results |
27.13 | Elise Brickhouse | 8th | Finals H1 | Compiled Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.75 | Sophia Gulotti | 2nd | Finals H4 | Compiled Results | |
50.45 | Elise Brickhouse | 4th | Finals H4 | Compiled Results | |
53.75 | Lauren Leyson | 12th | Finals H3 | Compiled Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.02 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Compiled Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:50.72 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Compiled Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:22.08 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Compiled Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:16.55 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Compiled Results | |
High Jump | |||||
4-10 | Asaana Shamlin | 3rd | Finals H1 | Compiled Results | |
4-6 | Kate Long | 8th | Finals H1 | Compiled Results | |
Long Jump | |||||
16-9.5 | SB | Katey Paraskiewicz | 3rd | Finals H1 | Compiled Results |
16-5 | SB | Zaire Taylor | 4th | Finals H1 | Compiled Results |
15-10.5 | w | Sophia Gulotti | 5th | Finals H1 | Compiled Results |
Triple Jump | |||||
34-4 | Katey Paraskiewicz | 3rd | Finals H1 | Compiled Results | |
32-8 | Sophia Gulotti | 4th | Finals H1 | Compiled Results | |
Pole Vault | |||||
7-6 | Josie Carlozzi | 3rd | Finals H1 | Compiled Results | |
7-0 | Cassidy McCormick | 5th | Finals H1 | Compiled Results | |
Discus | |||||
86-0 | Sicily Bordrick | 4th | Finals H1 | Compiled Results | |
84-6 | Tamara Thomas | 5th | Finals H1 | Compiled Results | |
77-3 | SB | Arielle Truax | 9th | Finals H1 | Compiled Results |
Shot Put | |||||
29-7 | Arielle Truax | 6th | Finals H1 | Compiled Results | |
28-3.5 | Tamara Thomas | 11th | Finals H1 | Compiled Results | |
26-7.75 | Sicily Bordrick | 13th | Finals H1 | Compiled Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.12 | SB | James Desch | 28th | Prelims H6 | Compiled Results |
12.30 | SB | Aslan Pugh | 30th | Prelims H4 | Compiled Results |
200 Meter Dash | |||||
24.17 | SB | Jymere Stillis-Stanford | 23rd | Finals H2 | Compiled Results |
24.66 | SB | James Desch | 31st | Finals H2 | Compiled Results |
400 Meter Dash | |||||
52.33 | Brendan Jones | 11th | Finals H5 | Compiled Results | |
53.36 | SB | Evan Kipp | 16th | Finals H4 | Compiled Results |
59.18 | SB | Cole Leyson | 37th | Finals H1 | Compiled Results |
800 Meter Run | |||||
1:58.46 | SB | Coby Collins | 1st | Finals H3 | Compiled Results |
2:01.79 | SB | Chris Brown | 3rd | Finals H3 | Compiled Results |
2:17.96 | SB | Grady McPeak | 27th | Finals H1 | Compiled Results |
1600 Meter Run | |||||
4:36.72 | SB | Logan Kim | 4th | Finals H3 | Compiled Results |
4:44.87 | SB | Ben Snyder | 9th | Finals H3 | Compiled Results |
4:58.66 | Jan Van Amerongen | 15th | Finals H2 | Compiled Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:05.15 | Charles Wilson | 2nd | Finals H1 | Compiled Results | |
10:10.36 | SB | Augie Carlozzi | 4th | Finals H1 | Compiled Results |
11:01.63 | SB | Hunter Wieman | 14th | Finals H1 | Compiled Results |
110 Meter Hurdles | |||||
18.49 | Sam Brady | 7th | Finals H1 | Compiled Results | |
18.57 | Sam Brady | 8th | Prelims H3 | Compiled Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
44.19 | Sam Brady | 10th | Finals H3 | Compiled Results | |
44.86 | Jymere Stillis-Stanford | 13th | Finals H3 | Compiled Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.18 | Relay Team | 11th | Finals H1 | Compiled Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:48.12 | Relay Team | 12th | Finals H1 | Compiled Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:20.16 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Compiled Results | |
Pole Vault | |||||
10-0 | SB | Josh Taylor | 7th | Finals H1 | Compiled Results |
8-0 | John Zerefos | 9th | Finals H1 | Compiled Results | |
Discus | |||||
84-10 | Kyle Lank | 14th | Finals H1 | Compiled Results | |
Shot Put | |||||
37-5.5 | Aslan Pugh | 8th | Finals H1 | Compiled Results | |
30-6.5 | Kyle Lank | 20th | Finals H1 | Compiled Results | |
24-3.25 | SB | Yasser Abdelaal | 25th | Finals H1 | Compiled Results |