29th Annual Jr High School Open XC Championships
Girls Overall Finish List
November 02, 2019
________________________________________
Results By Ultimate Sports Productions www.usp-sports.com
________________________________________
Total
Place Name Team Bib No Time Pace
1 Sophia Holgado Holy Cross 74 13:32.95 6:27/M
2 Abigail Grillo SJB 121 14:00.92 6:40/M
3 Katrina Endres Holy Angels 69 14:01.22 6:41/M
4 Leah Horgan STMM 167 14:18.80 6:49/M
5 Kylie McCarthy MOT Charter 83 14:23.55 6:51/M
6 Logan Dougherty Ursuline Academy 271 14:27.32 6:53/M
7 Emma Manley SJB 122 14:27.71 6:53/M
8 Megan Parks STMM 169 14:28.17 6:53/M
9 Lily Buck Holy Angels 67 14:28.53 6:54/M
10 Karen Tanner Dickinson 35 14:41.16 7:00/M
11 Caroline Poole Ursuline Academy 275 14:42.11 7:00/M
12 Addison Egan Holy Angels 68 15:00.43 7:09/M
13 Reese Flanagan STMM 165 15:03.58 7:10/M
14 Natile Redeck Caravel 408 15:08.70 7:13/M
15 Sarah Whalen Ursuline Academy 280 15:10.24 7:13/M
16 Sammie Wolff STMM 173 15:11.38 7:14/M
17 Virginia Hendrixson St. Elizabeth's 146 15:14.60 7:16/M
18 McKenzie Winward Dickinson 37 15:25.40 7:21/M
19 Colleen Dikeman SJB 119 15:27.92 7:22/M
20 Ella Cooper Newark Charter 85 15:29.00 7:22/M
21 Celia Wichmann STMM 171 15:41.84 7:28/M
22 Katelyn Rybaltowski SJB 123 15:44.73 7:30/M
23 Catherine Paraskeich Wilmington Christia 260 15:45.71 7:30/M
24 Molly Flanagan IHM 80 15:49.83 7:32/M
25 Ashley Geisewite SJB 120 15:51.14 7:33/M
26 Katie Payne Tatnall 190 15:53.29 7:34/M
27 Claire Juhoau Holy Cross 75 16:05.33 7:40/M
28 Whitney Coyle STMM 164 16:10.84 7:42/M
29 Eesha Swaminathan Holy Cross 76 16:15.03 7:44/M
30 Camille Johnson Tatnall 189 16:22.23 7:48/M
31 Helen Socorso STMM 170 16:26.94 7:50/M
32 Mia Thayer CTT 9 16:37.75 7:55/M
33 Peyton Bale SJB 118 16:52.20 8:02/M
34 Jordon Blanck St. Elizabeth's 141 16:53.45 8:03/M
35 Leah Judy STMM 168 16:55.09 8:03/M
36 Alexandra Lundgren Ursuline Academy 273 16:58.63 8:05/M
37 Elizabeth Houck Waters Middle 211 17:02.49 8:07/M
38 Kara Kramer Dickinson 29 17:13.13 8:12/M
39 Abigail Moyer Dickinson 31 17:13.66 8:12/M
40 Arabella Brownlee Dickinson 22 17:14.40 8:13/M
41 Theresa Dills Ursuline Academy 270 17:31.65 8:21/M
42 Alice McAleenan Ursuline Academy 274 17:33.34 8:22/M
43 Addison Mood Newark Charter 92 17:36.96 8:23/M
44 Sienna Sylves Cook Elementary 7 17:39.62 8:25/M
45 Emma Funk Alfred G Waters 2 17:41.18 8:25/M
46 Olivia Agne STMM 160 17:41.76 8:26/M
47 Kayla Thomey Dickinson 36 17:42.81 8:26/M
48 Paige Duffy Newark Charter 87 17:45.15 8:27/M
49 Julia Hobbs SkyLine MS 128 18:07.40 8:38/M
50 Grace Huntington Del Val Classical 18 18:10.14 8:39/M
51 Hope Brown Del Val Classical 17 18:11.60 8:40/M
52 Ava Dolan Waters Middle 207 18:14.72 8:41/M
53 Anne Schofield Ursuline Academy 279 18:22.54 8:45/M
54 Coco Jones Newark Charter 90 18:24.77 8:46/M
55 Winnie Freebery St. Elizabeth's 143 18:27.05 8:47/M
56 Cadence Smith Dickinson 34 18:36.29 8:52/M
57 Olivia Turnage Waters Middle 225 18:43.59 8:55/M
58 Micah Dulos Dickinson 26 18:54.16 9:00/M
59 Ashley Bitler Waters Middle 204 19:04.64 9:05/M
60 Carly Gioffre STMM 159 19:25.23 9:15/M
61 Audrey Bruening STMM 163 19:25.69 9:15/M
62 Emmeline Bragg STMM 161 19:27.30 9:16/M
63 Reagan Heal STMM 166 19:34.50 9:19/M
64 Johanna Hadley Newark Charter 89 19:34.80 9:19/M
65 Isabella DiDonato St. Elizabeth's 142 19:46.83 9:25/M
66 Lexi Reifendifer Dickinson 32 21:25.27 10:12/M
67 Olivia DeNight CTT 8 21:28.27 10:13/M
68 Mia Davenport Dickinson 24 21:29.90 10:14/M
69 Aubrie Nowak St. Elizabeth's 148 21:40.05 10:19/M
70 Cameron Hartzell St. Elizabeth's 144 21:40.85 10:19/M
71 Julia Tenebruso Newark Charter 94 21:55.23 10:26/M
72 Callie Raftovich Ursuline Academy 278 21:59.63 10:28/M
73 Isabella Rigor Waters Middle 217 22:13.80 10:35/M
74 Elizabeth Handlin Waters Middle 210 22:19.52 10:38/M
75 Mimi Monigle Ursuline Academy 201 22:20.60 10:38/M
76 Madison Wickersham CTT 10 22:20.94 10:39/M
77 Zoe Heidingsseldr St. Elizabeth's 145 22:23.33 10:40/M
78 Holly Fenton Waters Middle 209 22:25.04 10:40/M
79 Charlotte Kohn Ursuline Academy 272 22:26.46 10:41/M
80 Emily Wilson Tatnall 191 22:27.31 10:42/M
81 Jasmine Garcia Dickinson 27 22:32.75 10:44/M
82 Addison Sullivan St. Elizabeth's 149 22:40.13 10:48/M
83 Gianna LaCombe St. Elizabeth's 147 22:41.09 10:48/M
84 Luna Zurita St. Elizabeth's 150 22:59.19 10:57/M
85 Grace Malatesta Dickinson 30 23:39.14 11:16/M
86 Rebekah Gans Newark Charter 88 23:45.59 11:19/M
87 Giana Ruggeri Waters Middle 218 23:53.25 11:23/M
88 Alexandra Prince Ursuline Academy 276 24:02.09 11:27/M
89 Olivia Zeissig Waters Middle 229 24:23.63 11:37/M
90 Olivia Sani Dickinson 33 24:59.48 11:54/M
91 Lily Dezso Dickinson 25 25:02.73 11:56/M
92 Melina Kormalos Dickinson 28 25:40.73 12:14/M
93 Advika Sonnia Waters Middle 222 26:36.42 12:40/M
94 Yasmin Williams Waters Middle 228 26:37.40 12:41/M
95 Madisyn Addalli Waters Middle 202 27:27.25 13:04/M
96 Gabriella Smagala Waters Middle 220 27:34.35 13:08/M
97 Emily Snead Waters Middle 221 28:14.37 13:27/M
98 Mya Brown Waters Middle 205 28:25.96 13:32/M
99 Kaylan Shirley Del Val Classical 19 28:35.84 13:37/M
100 Ireland Hunt Waters Middle 212 29:21.24 13:59/M
101 Rebecca Shirley Del Val Classical 20 30:24.46 14:29/M
102 Phoebe Libhart Waters Middle 214 32:52.68 15:39/M
103 Aniya Samuels Waters Middle 219 32:53.76 15:40/M
104 Averil Tate Waters Middle 223 33:00.45 15:43/M
105 Waryn Catania Waters Middle 206 37:25.43 17:49/M
________________________________________