Boys Shot Put Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Gabriel Tyre 12 Appoquinimink High School 42-4.75 1
2 Waymond Elliott 12 Appoquinimink High School 39-9.50 1
3 Bryce Garris 12 Smyrna High School 39-4 1
4 Hunter Ernst 9 William Penn High School 32-10.50 1
5 Alejandro Alvarez-Roman 11 Cape Henlopen High School 27-10.50 1
6 Quadir Davis 11 Middletown High School 26-8.25 1
7 Dalton Glandon 12 Caesar Rodney High School 25-11 1
8 Noah McGinnis 9 Smyrna High School 22-5.50 1
Girls Shot Put Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Danyelle Harden 11 Smyrna High School 24-9 1
2 Carrie Reed 10 Cape Henlopen High School 21-1.75 1
3 Emmonline McWilliams 12 Smyrna High School 18-3.25 1
4 Jazmin Aguilar 11 William Penn High School 15-10.50 1
5 Vanessa Suh-Neba 9 Caesar Rodney High School 14-11 1
6 SaMiya Rochester 11 Smyrna High School 14-4 1
7 Alexis Mihok 12 William Penn High School 12-4.75 1
8 Sara Davis 10 Cape Henlopen High School 11-9.50 1
Boys 200 meter Dash Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jasyn Truitt 11 Salesianum School 21.60 3 -0.5
2 Timothy Wright 12 Sussex Central High School 22.00 3 -0.5
3 Emeel James-Ragland 12 Polytech High School 22.02 2 1.5
4 Anthony DelliCompagni 12 Salesianum School 22.09 2 1.5
5 Amari Burke 11 St. Georges Tech 22.17 3 -0.5
6 Elijah Gillis 12 William Penn High School 22.39 2 1.5
7 Vinny DelliCompagni 12 Salesianum School 22.43 2 1.5
8 Wyatt Boyer 12 Appoquinimink High School 22.45 2 1.5
9 Yougendy Mauricette 12 Sussex Technical High School 22.48 3 -0.5
10 Aiden Laws 12 Delcastle High School 22.55 3 -0.5
11 William Harrison 12 Sussex Central High School 22.62 3 -0.5
12 Mark Moore 9 William Penn High School 22.76 1 0.7
13 Chad Miller 11 Appoquinimink High School 22.86 3 -0.5
14 Dom Guido 12 Caesar Rodney High School 22.88 3 -0.5
15 Aiden Cain 11 Caesar Rodney High School 23.14 2 1.5
16 Thomas Messick 12 Cape Henlopen High School 23.27 1 0.7
17 Jeffery Maull 10 Caesar Rodney High School 23.32 1 0.7
Girls Triple Jump Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Danni McGonigle 12 St. Mark's High School 38-7 2 +0.0
2 Camille Johnson 10 Tatnall 34-1 2 +0.0
3 Jane Willin 11 Archmere Academy 33-0.75 2 -1.5
4 Katharina Quashne 11 Ursuline Academy 32-11.75 2 +0.0
5 Danielle Soleye 9 Tower Hill School 32-4 2 +0.0
6 Lotus Shen 12 St. Mark's High School 31-7.50 1 +0.0
7 Elana Steele 12 Alexis I. DuPont High School 31-6 2 +0.0
8 Eleanor Loeper-Viti 11 Tower Hill School 31-3.50 2 -0.9
9 Terra Berkheimer 10 Indian River HS 30-11.50 2 -0.4
10 Ava Malgiero 10 St. Mark's High School 30-9 2 +0.0
11 Mackenzie Glick 9 Caravel Academy 30-6.50 1 -0.9
12 Anave Arendall 10 Lake Forest High School 30-4 1 +0.0
13 Omere Brown 11 Howard Tech High School 29-9.75 1 +0.0
14 Alyssa Oscar 12 Sussex Academy 29-5.50 1 +0.0
15 Cameron Haskins 12 Tower Hill School 29-2.50 2 -2.4
16 Celina Sordi 10 Sussex Academy 26-0.50 1 +0.0
Boys 100 meter Dash Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Waymond Elliott 12 Appoquinimink High School 12.60 1 0.9
2 Ammar McNair 12 Caesar Rodney High School 12.87 1 0.9
3 Jacob Collins 11 Appoquinimink High School 13.10 1 0.9
4 Gabriel Tyre 12 Appoquinimink High School 13.43 1 0.9
5 Charles Sullivan 10 William Penn High School 13.89 1 0.9
6 Hunter Ernst 9 William Penn High School 14.13 1 0.9
7 Brian Carter 12 Newark High School 14.71 1 0.9
8 Ronnie LeRoy 9 Cape Henlopen High School 15.42 1 0.9
Mixed 4x200 Meter Relay Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cape Henlopen High School 1:46.45 1
2 Smyrna High School 2:01.77 1
Girls Long Jump Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Alexis Lloyd Wheeler 11 Smyrna High School 12-1 1
2 Carrie Reed 10 Cape Henlopen High School 9-10 1
3 Destiny Lloyd Wheeler 10 Smyrna High School 8-2.50 1
4 Keziah Hall 10 Smyrna High School 7-8.50 1
Boys Long Jump Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Gabriel Tyre 12 Appoquinimink High School 14-8 1
2 Hunter Ernst 9 William Penn High School 14-5 1
3 Charles Sullivan 10 William Penn High School 12-10.50 1
4 Coltin Sligh 10 McKean (Thomas) High School 11-3.25 1
5 Connor Pencek 12 Cape Henlopen High School 11-0.50 1
6 Alejandro Alvarez-Roman 11 Cape Henlopen High School 10-11.25 1
7 Jacob Collins 11 Appoquinimink High School 10-7.50 1
8 Thomas Seay 10 William Penn High School 10-4 1
Mixed 50 meter Dash Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls 400 meter Dash Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elle Nauman 12 Cape Henlopen High School 1:23.54 1
2 Keziah Hall 10 Smyrna High School 1:24.13 1
3 SaNiya Rochester 10 Smyrna High School 1:36.03 1
4 SaMiya Rochester 11 Smyrna High School 1:43.65 1
5 Sarah Windley 11 Middletown High School 1:43.66 1
6 Peyton Lamson-Reich 12 Cape Henlopen High School 2:39.51 1
Boys 400 meter Dash Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Connor Pencek 12 Cape Henlopen High School 1:00.78 1
2 Alejandro Alvarez-Roman 11 Cape Henlopen High School 1:01.30 1
3 Gabriel Tyre 12 Appoquinimink High School 1:03.90 1
4 Charles Sullivan 10 William Penn High School 1:06.19 1
5 Coltin Sligh 10 McKean (Thomas) High School 1:07.03 1
6 Brian Carter 12 Newark High School 1:07.17 1
7 Bryce Garris 12 Smyrna High School 1:20.43 1
Boys Shot Put Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Vincent Grillo 12 Tower Hill School 50-4.50 2
2 Luke Watson 12 St. Mark's High School 50-1 2
3 Logan Klein 11 St. Mark's High School 46-11 2
4 Marcus Barkley 12 Howard Tech High School 46-9 2
5 Josh Boothe 11 Tatnall 45-0 2
6 Ja'Mari Boyd 12 Alexis I. DuPont High School 42-11 2
7 Max Rial 11 Sussex Academy 42-9.50 2
8 Tobe Atuokwu 12 Odyssey Charter School 42-9 1
9 Peter Lorang 11 St. Mark's High School 42-7 1
10 Max Martire 9 Tatnall 40-9.50 1
11 Calif Spencer 12 Lake Forest High School 39-5.50 2
12 Stephen Goodman 12 St. Elizabeth High School 39-3.50 1
13 Kieran Udovich 12 Archmere Academy 38-10 2
14 Carl Taylor 12 St. Elizabeth High School 38-10 2
15 Connor Sullivan 10 Delaware Military Academy 38-1 1
16 Nate Morda 12 Archmere Academy 38-0 1
Boys Discus Throw Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kevon Moore-Briddell 11 Sussex Central High School 144-6 2
2 Courtney McDermott 12 Mount Pleasant High School 143-9 2
3 David Fuhrman 11 Milford High School 129-4 2
4 Tyree Archer 12 Smyrna High School 129-1 2
5 Jaron Tate 11 Milford High School 127-2 2
6 Tyler Pitts 12 Caesar Rodney High School 125-3 2
7 Nate Ray 12 Salesianum School 124-7 2
8 Jerome Jenifer 11 Polytech High School 123-10 2
9 Jack Grace 10 Salesianum School 123-5 2
10 Leaire Price 11 Delcastle High School 121-7 1
11 Cameron Lampkin 10 Middletown High School 117-0 1
12 Aydan Boston 12 Mount Pleasant High School 114-9 1
13 Ryan Betins 12 Cape Henlopen High School 111-5 1
14 Gary Blalock 10 Hodgson Vo-Tech 104-1 2
15 Gavin Tucker 12 Appoquinimink High School 102-6 1
Boys Long Jump Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Vandrick Hamlin 11 Caravel Academy 22-4.25 2 -0.8
2 Jack Maister 11 Archmere Academy 21-0.50 2 -0.1
3 Quasim Benson 12 St. Elizabeth High School 21-0.25 2 -1.0
4 Donte Dockery 12 Alexis I. DuPont High School 20-9 2 +0.0
5 Jaden Williams 11 St. Elizabeth High School 20-9 2 +0.0
6 Josh Hall 12 Tower Hill School 20-2 2 -0.8
7 Dominick Pietlock 12 Tower Hill School 20-1.75 1 +0.0
8 Jalen Wright 12 Alexis I. DuPont High School 20-1 2 +0.0
9 Leondardo Chester 10 Indian River HS 20-0.50 2 -0.2
10 Ethan Boladas 11 Sussex Academy 19-11.75 1 -0.7
11 Chad Dohl 11 St. Mark's High School 19-10.50 2 -1.0
12 Shamar Cole 11 Lake Forest High School 19-1.75 1 -0.3
13 Hayden Hall 12 Indian River HS 19-1.75 1 -0.1
14 Jonah Rice 12 Odyssey Charter School 18-8 1 +0.0
15 Justin Caesar 10 Christiana High School 18-2.75 1 +0.0
Girls High Jump Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Danni McGonigle 12 St. Mark's High School 5-0 1
2 Katya Geyer 9 Sussex Academy 4-10 1
3 Lauren McDonald 11 St. Mark's High School 4-10 1
4 Ariana Hernandez 10 Tatnall 4-10 1
5 Ava Malgiero 10 St. Mark's High School 4-8 1
5 Elana Steele 12 Alexis I. DuPont High School 4-8 1
5 Jane Willin 11 Archmere Academy 4-8 1
8 Reagan Squire 10 Tower Hill School 4-8 1
9 Katharina Quashne 11 Ursuline Academy 4-8 1
9 Gia Giorgianni 11 Archmere Academy 4-8 1
11 Terra Berkheimer 10 Indian River HS 4-6 1
12 Julia Lundgren 9 Ursuline Academy 4-6 1
12 Brina Abere 10 Wilmington Friends 4-6 1
Girls 200 meter Dash Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Carrie Reed 10 Cape Henlopen High School 32.59 1 -0.4
2 Elle Nauman 12 Cape Henlopen High School 37.53 1 -0.4
3 Keziah Hall 10 Smyrna High School 37.59 1 -0.4
4 Keymoura Stevens 12 Caesar Rodney High School 38.68 1 -0.4
5 SaNiya Rochester 10 Smyrna High School 39.56 1 -0.4
6 Emmonline McWilliams 12 Smyrna High School 42.07 1 -0.4
7 Vanessa Suh-Neba 9 Caesar Rodney High School 59.48 1 -0.4
8 Peyton Lamson-Reich 12 Cape Henlopen High School 1:24.31 1 -0.4
Girls 4x800 Meter Relay Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Conrad Schools of Science 9:25.44 1
2 Tatnall 9:46.32 1
3 Archmere Academy 9:51.39 1
4 Tower Hill School 10:02.84 1
5 Sussex Academy 10:08.78 1
6 St. Mark's High School 10:11.58 1
7 Ursuline Academy 10:43.16 1
8 Newark Charter 10:48.28 1
9 Delaware Military Academy 11:05.65 1
10 Lake Forest High School 12:01.87 1
11 Dickinson (John) High School 12:14.34 1
12 Wilmington Friends 12:23.74 1
13 Wilmington Christian School 12:32.91 1
Boys 4x800 Meter Relay Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Sussex Academy 8:15.01 2
2 St. Mark's High School 8:17.52 2
3 Delaware Military Academy 8:18.64 2
4 Tower Hill School 8:18.66 2
5 Concord High School 8:29.51 2
6 Archmere Academy 8:32.09 2
7 Newark Charter 8:42.81 2
8 Tatnall 8:49.55 2
9 Sanford School 8:54.86 2
10 St. Elizabeth High School 8:58.10 1
11 Indian River HS 9:00.64 2
12 Conrad Schools of Science 9:03.57 1
13 Wilmington Christian School 9:11.51 1
14 Brandywine High School 9:14.31 1
15 Lake Forest High School 9:18.12 2
16 Wilmington Friends 9:18.43 1
17 Odessa High School 9:19.28 1
18 Laurel High School 9:23.82 1
19 Caravel Academy 9:47.35 1
20 Woodbridge High School 9:58.57 1
21 Alexis I. DuPont High School 10:04.91 1
Girls 4x800 Meter Relay Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Padua Academy 9:36.41 1
2 Caesar Rodney High School 10:01.32 1
3 Dover High School 10:14.80 1
4 Milford High School 10:28.96 1
5 Appoquinimink High School 10:35.50 1
6 Smyrna High School 10:37.18 1
7 Cape Henlopen High School 11:05.88 1
8 Mount Pleasant High School 11:11.78 1
9 Middletown High School 11:23.07 1
10 Sussex Central High School 12:03.42 1
Boys 4x800 Meter Relay Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cape Henlopen High School 8:08.81 2
2 Caesar Rodney High School 8:11.64 2
3 Middletown High School 8:13.38 2
4 Salesianum School 8:13.92 2
5 Charter School of Wilmington 8:32.06 2
6 Dover High School 8:40.12 1
7 Polytech High School 8:46.69 1
8 St. Georges Tech 8:49.15 2
9 Appoquinimink High School 8:51.98 2
10 Newark High School 8:58.38 1
11 Milford High School 9:07.26 1
12 Delcastle High School 9:07.59 1
13 Smyrna High School 9:07.72 1
14 Sussex Central High School 9:07.75 1
Girls 100 meter Hurdles Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Arianna Montgomery 9 Tatnall 14.57 1 1.2
2 Kennedy Smith 9 Caravel Academy 14.81 1 1.2
3 Alexis Tarlue 11 Tatnall 15.18 1 1.2
4 Paris Drummer 11 Lake Forest High School 15.64 1 1.2
5 Arianna Donovan 10 St. Mark's High School 15.81 1 1.2
6 Icyss Hitchens 12 Archmere Academy 16.09 1 1.2
7 Andrea Haley 11 Delaware Military Academy 16.63 1 1.2
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kennedy Smith 9 Caravel Academy 15.22 2 -1.9
2 Arianna Montgomery 9 Tatnall 15.82 1 -1.3
3 Alexis Tarlue 11 Tatnall 15.62 2 -1.9
4 Arianna Donovan 10 St. Mark's High School 15.79 2 -1.9
5 Danni McGonigle 12 St. Mark's High School 16.02 2 -1.9
6 Icyss Hitchens 12 Archmere Academy 16.17 1 -1.3
7 Paris Drummer 11 Lake Forest High School 16.46 1 -1.3
8 Andrea Haley 11 Delaware Military Academy 16.61 1 -1.3
9 Giovanna Durham 10 Brandywine High School 16.80 1 -1.3
10 Yaa Asare 12 Alexis I. DuPont High School 17.10 2 -1.9
11 Londyn Johnson 12 Dickinson (John) High School 18.35 2 -1.9
12 Samantha Minner 12 St. Mark's High School 18.42 1 -1.3
13 Gracie Maughan 11 Sussex Academy 19.12 2 -1.9
14 Ella Harshyne 11 Archmere Academy 19.72 1 -1.3
15 Layla Rushing 12 Newark Charter 20.71 1 -1.3
Boys 110 meter Hurdles Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cole Brickman 12 Indian River HS 14.96 1 1.3
2 Michael Latham 11 Odessa High School 15.04 1 1.3
3 Dallas Parker 12 Alexis I. DuPont High School 15.42 1 1.3
4 Bryce Tucci 12 St. Mark's High School 15.62 1 1.3
5 Shannon Cowan 10 Delaware Military Academy 15.83 1 1.3
6 Jalen Wright 12 Alexis I. DuPont High School 15.88 1 1.3
7 Agustin Ramos 12 Alexis I. DuPont High School 15.95 1 1.3
8 Jah'Kye Hubbard-Jenkins 11 Howard Tech High School 18.09 1 1.3
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cole Brickman 12 Indian River HS 15.31 2 -0.7
2 Dallas Parker 12 Alexis I. DuPont High School 15.47 1 -1.2
3 Michael Latham 11 Odessa High School 15.58 2 -0.7
4 Jalen Wright 12 Alexis I. DuPont High School 15.68 1 -1.2
5 Bryce Tucci 12 St. Mark's High School 15.91 1 -1.2
6 Shannon Cowan 10 Delaware Military Academy 16.06 1 -1.2
7 Agustin Ramos 12 Alexis I. DuPont High School 16.53 2 -0.7
8 Jah'Kye Hubbard-Jenkins 11 Howard Tech High School 16.75 2 -0.7
9 Alex Kittila 11 Tower Hill School 16.89 1 -1.2
10 Jayden Jones 10 Howard Tech High School 17.04 2 -0.7
11 Kwadir Young 12 Lake Forest High School 17.41 1 -1.2
12 Dante Riche 12 Dickinson (John) High School 17.61 1 -1.2
13 Kai Rivera 12 Lake Forest High School 18.13 2 -0.7
14 Andrew Nowotny 12 Laurel High School 18.54 2 -0.7
15 Taurean Bell-Temple 12 Woodbridge High School 19.33 2 -0.7
Girls 100 meter Hurdles Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lyee Simms 12 St. Georges Tech 14.98 1 0.4
2 Kailah Crews 11 Smyrna High School 15.04 1 0.4
3 Essence Briddell 12 Sussex Central High School 15.51 1 0.4
4 Brooke Duke 12 Smyrna High School 15.80 1 0.4
5 Dayana Santos 9 St. Georges Tech 16.61 1 0.4
6 Natalie McGrellis 10 Padua Academy 16.96 1 0.4
7 Taya Henry 12 Delcastle High School 16.97 1 0.4
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lyee Simms 12 St. Georges Tech 15.24 2 -1.5
2 Aaliyah Turpin 9 Smyrna High School 15.46 1 -1.8
3 Kailah Crews 11 Smyrna High School 15.59 1 -1.8
4 Essence Briddell 12 Sussex Central High School 16.05 2 -1.5
5 Dayana Santos 9 St. Georges Tech 16.38 1 -1.8
6 Taya Henry 12 Delcastle High School 16.50 2 -1.5
7 Brooke Duke 12 Smyrna High School 16.79 1 -1.8
8 Natalie McGrellis 10 Padua Academy 17.91 2 -1.5
9 Maddy Gazze 11 Cape Henlopen High School 17.92 1 -1.8
10 Tage Harrison 11 Middletown High School 18.15 2 -1.5
11 Timarah Hammack 11 Caesar Rodney High School 18.19 2 -1.5
12 Laurel Patterson 11 Caesar Rodney High School 18.35 1 -1.8
13 Paige Degnan 12 Padua Academy 18.61 2 -1.5
14 Saniyah Anderson 10 Delcastle High School 18.67 2 -1.5
15 Chynna Williams 9 St. Georges Tech 19.19 1 -1.8
Girls 100 meter Dash Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kennedy Smith 9 Caravel Academy 12.20 1 1.8
2 Kiara Davis 9 Tatnall 12.56 1 1.8
3 Mazan'i Sadler 10 Howard Tech High School 12.83 1 1.8
4 Gabby Henry 12 Archmere Academy 12.84 1 1.8
5 Jyrah Curry 10 Woodbridge High School 13.00 1 1.8
6 Bazeline Medard 12 Seaford High School 13.05 1 1.8
7 Yaa Asare 12 Alexis I. DuPont High School 13.12 1 1.8
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kennedy Smith 9 Caravel Academy 12.58 1 -1.0
2 Kiara Davis 9 Tatnall 13.07 3 -1.0
3 Jyrah Curry 10 Woodbridge High School 13.23 2 -1.2
4 Alexis Donovan 10 St. Mark's High School 13.10 1 -1.0
5 Bazeline Medard 12 Seaford High School 13.23 3 -1.0
6 Gabby Henry 12 Archmere Academy 13.25 1 -1.0
7 Mazan'i Sadler 10 Howard Tech High School 13.27 2 -1.2
8 Yaa Asare 12 Alexis I. DuPont High School 13.33 3 -1.0
9 Icyss Hitchens 12 Archmere Academy 13.40 1 -1.0
10 Paris Drummer 11 Lake Forest High School 13.46 1 -1.0
11 Jayla Hudson 9 Indian River HS 13.54 2 -1.2
12 Ahnye' Philogene 11 Brandywine High School 13.69 2 -1.2
13 Aniyah Blake 12 Indian River HS 13.73 3 -1.0
14 Tenesha Smith 9 Howard Tech High School 13.79 3 -1.0
Girls 100 meter Dash Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Juliana Balon 11 Padua Academy 11.98 1 1.3
2 Aaliyah Turpin 9 Smyrna High School 12.44 1 1.3
3 Nyah Ballard 8 Polytech High School 12.59 1 1.3
4 Tatiana Kelsic 12 Sussex Central High School 12.63 1 1.3
5 Amaris Rogers 12 Smyrna High School 12.64 1 1.3
6 Jane Mazzeo 12 Padua Academy 12.67 1 1.3
7 Domonice White 10 Sussex Central High School 12.70 1 1.3
8 Destini Harmon 11 Sussex Central High School 13.23 1 1.3
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Juliana Balon 11 Padua Academy 12.14 2 -1.3
2 Aaliyah Turpin 9 Smyrna High School 12.50 1 -0.1
3 Tatiana Kelsic 12 Sussex Central High School 12.65 2 -1.3
4 Nyah Ballard 8 Polytech High School 12.77 1 -0.1
5 Amaris Rogers 12 Smyrna High School 12.84 2 -1.3
6 Jane Mazzeo 12 Padua Academy 12.89 2 -1.3
7 Domonice White 10 Sussex Central High School 12.90 2 -1.3
8 Destini Harmon 11 Sussex Central High School 12.91 1 -0.1
9 Ny'Ajah Henry 11 Sussex Technical High School 12.92 1 -0.1
10 Kristian Dorsett 11 Polytech High School 12.98 1 -0.1
11 Savannah Richards 11 Hodgson Vo-Tech 13.01 2 -1.3
12 Tamara Williams 10 Padua Academy 13.09 1 -0.1
13 Jada Newsome 10 Milford High School 13.16 2 -1.3
14 Kennedy Johnson 11 Cape Henlopen High School 13.46 2 -1.3
Boys 100 meter Dash Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Timothy Wright 12 Sussex Central High School 10.77 1 0.6
2 Jasyn Truitt 11 Salesianum School 10.83 1 0.6
3 Amari Burke 11 St. Georges Tech 10.88 1 0.6
4 Emeel James-Ragland 12 Polytech High School 10.94 1 0.6
5 Vinny DelliCompagni 12 Salesianum School 10.95 1 0.6
6 Elijah Gillis 12 William Penn High School 11.10 1 0.6
7 George Mackin 12 Salesianum School 11.11 1 0.6
8 Chad Miller 11 Appoquinimink High School 11.29 1 0.6
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Amari Burke 11 St. Georges Tech 11.05 2 -2.1
2 Emeel James-Ragland 12 Polytech High School 11.06 1 -1.0
3 Jasyn Truitt 11 Salesianum School 11.05 2 -2.1
4 Timothy Wright 12 Sussex Central High School 11.18 1 -1.0
5 George Mackin 12 Salesianum School 11.29 2 -2.1
6 Elijah Gillis 12 William Penn High School 11.29 2 -2.1
7 Vinny DelliCompagni 12 Salesianum School 11.31 1 -1.0
8 Chad Miller 11 Appoquinimink High School 11.36 2 -2.1
9 Mark Moore 9 William Penn High School 11.42 2 -2.1
10 Wyatt Boyer 12 Appoquinimink High School 11.43 1 -1.0
11 Trey Johnson 9 Cape Henlopen High School 11.50 1 -1.0
12 Marvin Atkins 12 Delcastle High School 11.53 1 -1.0
13 Konner Knarr 12 Cape Henlopen High School 11.54 1 -1.0
14 Ayomide Gbadebo 12 Smyrna High School 11.59 2 -2.1
15 Andre Ashley 11 Smyrna High School 11.75 2 -2.1
16 Malik Kelsic 11 Sussex Central High School 11.96 1 -1.0
Girls 4x200 Meter Relay Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 St. Mark's High School 1:43.86 3
2 Ursuline Academy 1:47.05 3
3 Howard Tech High School 1:47.14 3
4 Tatnall 1:47.18 3
5 Archmere Academy 1:47.92 3
6 Lake Forest High School 1:49.63 3
7 Delaware Military Academy 1:50.00 3
8 Odessa High School 1:51.33 3
9 Christiana High School 1:51.33 2
10 Brandywine High School 1:51.36 2
11 Indian River HS 1:52.42 2
12 Tower Hill School 1:53.14 1
13 Seaford High School 1:53.31 2
14 Conrad Schools of Science 1:53.73 2
15 Dickinson (John) High School 1:54.20 1
16 Concord High School 1:55.08 2
17 Newark Charter 1:56.68 1
18 Wilmington Christian School 2:01.98 1
19 St. Elizabeth High School 2:03.05 1
20 McKean (Thomas) High School 2:04.29 2
21 Sussex Academy 2:05.54 1
22 Freire Charter School 2:06.75 1
Boys 4x200 Meter Relay Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Odessa High School 1:29.69 4
2 St. Mark's High School 1:29.84 4
3 Caravel Academy 1:30.19 4
4 Seaford High School 1:30.24 4
5 Brandywine High School 1:30.55 4
6 St. Elizabeth High School 1:32.12 2
7 Indian River HS 1:33.43 3
8 Archmere Academy 1:35.16 3
9 Conrad Schools of Science 1:35.61 2
10 Delaware Military Academy 1:35.65 3
11 Concord High School 1:35.70 3
12 Dickinson (John) High School 1:35.87 4
13 Christiana High School 1:36.11 3
14 Sussex Academy 1:36.45 2
15 Lake Forest High School 1:36.59 3
16 Tatnall 1:36.94 2
17 Laurel High School 1:37.57 3
18 Freire Charter School 1:37.62 2
19 Glasgow 1:39.53 1
20 Wilmington Christian School 1:39.73 2
21 Alexis I. DuPont High School 1:40.14 1
22 Early College High School 1:40.58 2
23 Newark Charter 1:41.38 3
24 Woodbridge High School 1:42.15 4
25 Sanford School 1:42.93 2
26 Wilmington Friends 1:46.28 1
Girls 4x200 Meter Relay Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Polytech High School 1:44.74 1
2 Padua Academy 1:45.65 2
3 Smyrna High School 1:46.17 2
4 Caesar Rodney High School 1:47.75 2
5 St. Georges Tech 1:47.85 2
6 Delcastle High School 1:48.17 2
7 Hodgson Vo-Tech 1:48.78 1
8 Milford High School 1:49.42 2
9 Appoquinimink High School 1:49.49 1
10 Cape Henlopen High School 1:49.84 2
11 Middletown High School 1:51.06 1
12 Mount Pleasant High School 1:51.23 1
13 Dover High School 1:57.42 1
14 Charter School of Wilmington 2:03.59 1
15 Sussex Central High School 2:04.94 2
16 Newark High School 2:05.87 1
Boys 4x200 Meter Relay Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Salesianum School 1:28.35 3
2 Appoquinimink High School 1:29.54 3
3 Dover High School 1:30.13 3
4 St. Georges Tech 1:30.26 3
5 William Penn High School 1:30.33 2
6 Smyrna High School 1:30.37 3
7 Middletown High School 1:30.53 2
8 Delcastle High School 1:30.57 3
9 Caesar Rodney High School 1:30.61 3
10 Cape Henlopen High School 1:30.64 2
11 Polytech High School 1:30.94 2
12 Hodgson Vo-Tech 1:34.22 2
13 Newark High School 1:35.79 1
14 Sussex Central High School 1:36.24 3
15 Mount Pleasant High School 1:37.04 1
16 Milford High School 1:37.85 2
17 Charter School of Wilmington 1:39.46 1
Girls 1600 meter Run Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Katie Payne 10 Tatnall 5:00.59 2
2 Brynn Crandell 11 Indian River HS 5:04.93 2
3 Maddie Priest 11 Archmere Academy 5:10.47 2
4 Katrina Endres 11 Tatnall 5:10.64 2
5 Mallory Holloway 12 Conrad Schools of Science 5:12.11 2
6 Carlita Kaliher 11 Tatnall 5:12.20 2
7 Catherine Farnan 10 Tower Hill School 5:16.25 2
8 Natalie Donaldson 12 St. Mark's High School 5:20.70 2
9 Jordan Blanck 11 Conrad Schools of Science 5:23.67 1
10 Clare Kornacki 12 Ursuline Academy 5:27.42 1
11 Katya Geyer 9 Sussex Academy 5:32.65 1
12 Laureana McCann 10 Delaware Military Academy 5:36.58 1
13 Celia Wichmann 11 Brandywine High School 5:39.37 1
14 Gianna Bracalenti 11 St. Mark's High School 5:40.66 1
15 Kyra Hennessy 11 Newark Charter 5:41.65 1
16 Rita Hartman 10 Archmere Academy 5:44.69 1
Girls 1600 meter Run Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Isabelle Walsh 11 Middletown High School 4:51.58 2
2 Sophia Holgado 11 Padua Academy 4:58.79 2
3 Anna Bockius 9 Padua Academy 5:12.68 2
4 Kelsey Wolff 11 Padua Academy 5:14.96 2
5 Mari Collick 12 Middletown High School 5:16.42 2
6 Arina Varrato 11 Sussex Technical High School 5:25.78 2
7 Nikita Lachke 10 Charter School of Wilmington 5:28.63 2
8 Faith Mitchell 11 Milford High School 5:35.80 1
9 Elizabeth Dill 11 Dover High School 5:39.54 1
10 Veronica Kamenitzer 9 Charter School of Wilmington 5:39.59 1
11 Mary Villareal 12 Sussex Central High School 5:39.61 2
12 Ashley Bitler 10 Appoquinimink High School 5:43.13 1
13 Dreux Lail 12 Caesar Rodney High School 5:45.24 1
14 Elyse Fuller 10 Polytech High School 5:48.97 1
15 Giana Ruggeri 9 Appoquinimink High School 5:52.62 1
16 Raegan Dawicki 10 Caesar Rodney High School 5:58.09 1
Girls 4x100 Meter Relay Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tatnall 48.06 3
2 St. Mark's High School 49.85 3
3 Archmere Academy 50.02 3
4 Howard Tech High School 50.13 3
5 Lake Forest High School 50.99 3
6 Brandywine High School 51.35 3
7 Tower Hill School 51.56 2
8 Odessa High School 51.98 2
9 Seaford High School 52.33 3
10 Indian River HS 52.59 2
11 Laurel High School 53.35 2
12 Dickinson (John) High School 53.69 2
13 Concord High School 53.78 2
14 Delaware Military Academy 54.32 2
15 Conrad Schools of Science 54.46 1
16 Newark Charter 55.61 1
17 Freire Charter School 57.11 1
18 Wilmington Christian School 57.50 1
19 Sussex Academy 58.86 1
Boys 4x100 Meter Relay Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Caravel Academy 43.00 4
2 Brandywine High School 43.02 4
3 Delaware Military Academy 43.15 4
4 St. Elizabeth High School 43.26 4
5 Indian River HS 43.71 3
6 Dickinson (John) High School 43.99 4
7 St. Mark's High School 44.22 4
8 Tatnall 44.95 3
9 Lake Forest High School 45.38 3
10 Concord High School 45.41 2
11 Howard Tech High School 45.42 4
12 Tower Hill School 45.77 3
13 Freire Charter School 45.88 2
14 Laurel High School 45.91 3
15 Newark Charter 46.06 3
16 Conrad Schools of Science 46.84 2
17 Wilmington Christian School 46.93 2
18 Alexis I. DuPont High School 47.44 2
19 Woodbridge High School 47.61 3
20 Sanford School 48.97 2
Girls 4x100 Meter Relay Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Smyrna High School 48.52 2
2 Sussex Central High School 48.67 2
3 Padua Academy 49.70 2
4 Polytech High School 49.89 2
5 St. Georges Tech 50.10 2
6 Middletown High School 51.81 2
7 Milford High School 52.17 2
8 Appoquinimink High School 52.36 1
9 Mount Pleasant High School 52.56 1
10 Charter School of Wilmington 52.88 1
11 Hodgson Vo-Tech 52.96 1
12 Cape Henlopen High School 54.24 2
13 Dover High School 55.50 1
Boys 4x100 Meter Relay Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Salesianum School 41.92 3
2 Sussex Central High School 42.32 3
3 Cape Henlopen High School 43.19 3
4 St. Georges Tech 43.41 3
5 Appoquinimink High School 43.42 3
6 Smyrna High School 43.50 3
7 Middletown High School 44.00 3
8 Dover High School 44.00 2
9 William Penn High School 44.14 3
10 Hodgson Vo-Tech 44.29 2
11 Polytech High School 44.32 1
12 Caesar Rodney High School 44.52 2
13 Milford High School 45.60 2
14 Newark High School 45.67 2
15 Charter School of Wilmington 46.42 1
16 Mount Pleasant High School 46.62 2
17 Delcastle High School 47.90 1
Boys 400 meter Dash Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Eric Cureton 11 Delaware Military Academy 49.31 2
2 Donovan Dixon 11 Caravel Academy 49.53 2
3 Jordan Hollis 11 Odessa High School 50.13 2
4 Jakai Robinson 11 Dickinson (John) High School 50.17 2
5 Naim Benson 11 Dickinson (John) High School 50.22 2
6 Khalid Burton 9 Laurel High School 50.87 2
7 Brian Yeager 10 St. Mark's High School 51.01 2
8 Shaun Bosman 9 Christiana High School 51.20 2
9 Jamere Ellington-Mosley 12 Dickinson (John) High School 51.22 1
10 Tanier Richardson 11 Concord High School 51.63 1
11 William Ducote 11 Sussex Academy 52.04 1
12 Ulises Vazquez 12 Conrad Schools of Science 52.16 1
13 DJ Wescott 12 St. Elizabeth High School 52.39 1
14 Jason Webb 10 Conrad Schools of Science 53.15 1
15 Gionni Williams-Jacobs 12 Freire Charter School 53.20 1
16 Matthew Cox 11 St. Mark's High School 53.46 1
Girls 400 meter Dash Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Juliana Balon 11 Padua Academy 55.67 2
2 Kahlia Smith 12 William Penn High School 57.92 2
3 Annil McIntosh 10 Newark High School 58.10 2
4 Cloe Cauley 12 Middletown High School 59.35 2
5 Zion Greene 10 Polytech High School 1:00.44 1
6 Krista Byrd 9 Smyrna High School 1:00.52 2
7 Kamila Caraballo 12 William Penn High School 1:00.74 1
8 Madelyn Mead 11 Padua Academy 1:00.78 1
9 Tajshae Allen-Chinn 12 Delcastle High School 1:01.01 2
10 Katherine Bockius 9 Padua Academy 1:02.05 1
11 Jada Campbell 9 Mount Pleasant High School 1:02.60 2
12 Cora Falgowski 9 Charter School of Wilmington 1:02.84 1
13 Domonice White 10 Sussex Central High School 1:03.21 1
Boys 400 meter Dash Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Bishop Lane 11 Salesianum School 47.69 2
2 Sage Phillips 12 St. Georges Tech 48.22 2
3 Emeel James-Ragland 12 Polytech High School 48.73 2
4 Aiden Laws 12 Delcastle High School 49.27 2
5 William Harrison 12 Sussex Central High School 49.54 2
6 Wyatt Boyer 12 Appoquinimink High School 49.76 1
7 De'Jon Wilson 11 Middletown High School 50.10 1
8 Kayden Akins 11 Charter School of Wilmington 50.10 2
9 Bostwick Patten 12 Middletown High School 50.18 1
10 Jake Portale 11 Salesianum School 50.31 2
11 Trey Leggins 12 Cape Henlopen High School 50.56 2
12 Will Slour 11 Smyrna High School 50.72 1
13 Kevin Bayard 12 Delcastle High School 50.93 1
14 Brayden Elliott 12 Sussex Central High School 50.95 1
15 Lucas Price 10 Dover High School 51.30 1
16 Kamron Wilkerson 12 Polytech High School 51.57 1
Boys 300 meter Hurdles Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dallas Parker 12 Alexis I. DuPont High School 38.87 2
2 Jalen Wright 12 Alexis I. DuPont High School 40.03 2
3 Jude Rykacwewski 11 St. Mark's High School 41.07 1
4 Agustin Ramos 12 Alexis I. DuPont High School 41.27 1
5 Omar Noel 12 Dickinson (John) High School 41.48 2
6 Miles Bliey 12 Concord High School 42.43 1
7 Michael Latham 11 Odessa High School 42.47 2
8 Mikey Downes 11 St. Elizabeth High School 42.62 2
9 Cole Brickman 12 Indian River HS 42.68 2
10 Omar Elbashier 11 Odessa High School 42.95 1
11 Elias Elzey 10 Laurel High School 43.11 1
12 Shawn Hanggodo 12 St. Mark's High School 43.48 1
13 Derek Bowman 10 Howard Tech High School 43.99 1
14 Kai Rivera 12 Lake Forest High School 44.81 2
15 Jah'Kye Hubbard-Jenkins 11 Howard Tech High School 52.54 2
Girls 300 meter Hurdles Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Taya Henry 12 Delcastle High School 47.03 2
2 Alyssa Kellem 12 Sussex Technical High School 47.39 2
3 Savannah Richards 11 Hodgson Vo-Tech 48.03 2
4 Alexa Dougherty 12 Cape Henlopen High School 48.05 2
5 Alyssa Steele 9 Smyrna High School 50.02 1
6 Essence Briddell 12 Sussex Central High School 50.14 2
7 Brynn Fassano 11 Padua Academy 50.26 2
8 Chynna Williams 9 St. Georges Tech 50.64 1
9 Brooke Duke 12 Smyrna High School 50.69 2
10 Mary Drost 9 Padua Academy 51.03 1
11 Amani May 10 Milford High School 51.46 1
12 Paige Degnan 12 Padua Academy 52.14 1
13 Tage Harrison 11 Middletown High School 52.43 1
14 Cheyenne Brown 12 Newark High School 54.82 1
Boys 300 meter Hurdles Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Yougendy Mauricette 12 Sussex Technical High School 38.35 2
2 Elijah Williams 11 Smyrna High School 39.20 2
3 Isaiah James 12 Smyrna High School 39.67 2
4 PJ Henry 12 Sussex Central High School 40.64 2
5 Gabe Harris 9 Caesar Rodney High School 40.66 2
6 Gilbert Pinkett 12 Middletown High School 40.93 2
7 Logan Dinkins 10 Charter School of Wilmington 41.43 1
8 Jaydon Bautista 10 Cape Henlopen High School 42.37 1
9 Zakareya Aidel 12 Newark High School 42.40 2
10 Caleb Johnson 10 Caesar Rodney High School 43.24 1
11 Kyle Davenport 12 Middletown High School 43.26 2
12 Isiah Ro 11 Sussex Central High School 43.32 1
13 Lance Dakiyia 9 Smyrna High School 44.52 1
14 Colin McGhee 12 Salesianum School 44.88 1
15 TZion Allen 11 Delcastle High School 44.94 1
Boys 800 meter Run Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ethan Walther 10 Delaware Military Academy 1:56.65 2
2 Connor Gebhardt 11 St. Mark's High School 1:57.30 2
3 Lathan Love-Brown 12 Alexis I. DuPont High School 1:57.60 2
4 Fin Maroney 12 Tower Hill School 2:00.68 2
5 Tegan Kovacs 10 Sanford School 2:00.87 1
6 Troy Hedrick 12 Delaware Military Academy 2:01.28 1
7 Justin Friscia 11 Sussex Academy 2:01.35 2
8 Brandon Smith 11 St. Mark's High School 2:01.83 1
9 Colby Twyman 10 Tower Hill School 2:02.02 2
10 Logan Serpico 12 Sussex Academy 2:02.49 1
11 Ewan Minihan 11 Tatnall 2:02.68 1
12 Nathan Donaldson 12 Newark Charter 2:04.45 2
13 Teddy Davey 10 Tatnall 2:05.96 1
14 Brian Yeager 10 St. Mark's High School 2:06.09 2
15 Richie Angiullo 10 Archmere Academy 2:06.40 1
Girls 800 meter Run Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mary Flanagan 11 Padua Academy 2:14.02 2
2 Isabelle Walsh 11 Middletown High School 2:15.21 2
3 Sophia Holgado 11 Padua Academy 2:16.38 2
4 Bree Talley 11 Caesar Rodney High School 2:21.58 2
5 Mi'Leah Cotton 10 Smyrna High School 2:23.35 2
6 Anna Bockius 9 Padua Academy 2:25.13 2
7 Mari Collick 12 Middletown High School 2:27.42 2
8 Alexis Blackwell 11 Caesar Rodney High School 2:27.50 1
9 Julia Hable 11 Charter School of Wilmington 2:29.24 2
10 Mary Villareal 12 Sussex Central High School 2:30.18 1
11 Jorja Willey 11 Milford High School 2:30.55 1
12 Arina Varrato 11 Sussex Technical High School 2:30.55 1
13 Elizabeth Dill 11 Dover High School 2:31.41 1
14 Alyssa Goodwin 12 Delcastle High School 2:31.85 1
15 Shamalee Chin 10 Delcastle High School 2:32.14 1
16 Esther Kogut 9 Appoquinimink High School 2:34.94 1
Girls 200 meter Dash Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kennedy Smith 9 Caravel Academy 25.24 2 0.1
2 Reagan Garibaldi 10 St. Mark's High School 25.40 2 0.1
3 Arianna Montgomery 9 Tatnall 25.45 2 0.1
4 Alexis Donovan 10 St. Mark's High School 26.61 2 0.1
5 Maame Manu 10 Delaware Military Academy 26.69 1 +0.0
6 Darian Harris 11 Tatnall 26.72 2 0.1
7 Bazeline Medard 12 Seaford High School 26.80 1 +0.0
8 Ca'Mi Brown-Pierce 10 Howard Tech High School 26.89 1 +0.0
9 Cereniti Johnson 9 Wilmington Friends 27.07 1 +0.0
10 Abigail Obiora 10 Christiana High School 27.08 1 +0.0
11 Jyrah Curry 10 Woodbridge High School 27.08 2 0.1
12 Yaa Asare 12 Alexis I. DuPont High School 27.10 1 +0.0
13 Amira Allen 12 Early College High School 27.22 1 +0.0
14 Danielle Wooten 10 Ursuline Academy 27.22 2 0.1
Boys 200 meter Dash Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jazonte Levan 11 Seaford High School 21.43 2 -0.7
2 Messai Maynor 10 Delaware Military Academy 22.30 2 -0.7
3 Eric Cureton 11 Delaware Military Academy 22.45 2 -0.7
4 Earl Downing 12 Lake Forest High School 22.51 1 0.2
5 Ajani Landy 12 Brandywine High School 22.75 1 0.2
6 Chad Dohl 11 St. Mark's High School 22.78 2 -0.7
7 Donovan Dixon 11 Caravel Academy 22.80 1 0.2
8 Darnell Stokes 9 Indian River HS 22.94 2 -0.7
9 Daniel Kissi 11 Odessa High School 22.94 1 0.2
10 Jayvion Pollard 10 Christiana High School 23.05 1 0.2
11 Michael Downs 11 Howard Tech High School 23.08 2 -0.7
Girls 200 meter Dash Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Juliana Balon 11 Padua Academy 24.75 2 0.1
2 Kahlia Smith 12 William Penn High School 25.91 2 0.1
3 Annil McIntosh 10 Newark High School 25.97 2 0.1
4 Nyah Ballard 8 Polytech High School 26.00 2 0.1
5 Tatiana Kelsic 12 Sussex Central High School 26.16 2 0.1
6 Kristian Dorsett 11 Polytech High School 26.31 1 +0.0
7 Amaris Rogers 12 Smyrna High School 26.43 2 0.1
8 Cloe Cauley 12 Middletown High School 26.56 2 0.1
9 Ny'Ajah Henry 11 Sussex Technical High School 26.58 1 +0.0
10 Savannah Richards 11 Hodgson Vo-Tech 26.77 1 +0.0
11 Brooke Shubert 12 St. Georges Tech 26.97 1 +0.0
12 Destini Harmon 11 Sussex Central High School 27.10 2 0.1
13 Skye Brown 11 Appoquinimink High School 27.34 1 +0.0
14 Jane Mazzeo 12 Padua Academy 27.40 1 +0.0
15 Tamia Brown 11 Mount Pleasant High School 27.40 1 +0.0
16 Kennedy Johnson 11 Cape Henlopen High School 27.43 1 +0.0
Boys 3200 meter Run Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ethan Walther 10 Delaware Military Academy 9:39.07 1
2 Lathan Love-Brown 12 Alexis I. DuPont High School 9:46.59 1
3 Ben Pizarro 10 Tatnall 9:54.53 1
4 Connor Gebhardt 11 St. Mark's High School 9:56.24 1
5 Micah Thornton 12 Wilmington Christian School 9:56.65 1
6 Gavin Leffler 9 Tatnall 9:57.78 1
7 Brady Koch 11 Tower Hill School 10:05.21 1
8 Daniel Brake 10 Sanford School 10:06.85 1
9 Aidan Leary 9 Delaware Military Academy 10:21.82 1
10 Sebastian Bergstrasser 8 Conrad Schools of Science 10:22.25 1
11 Owen Parsons 9 Archmere Academy 10:22.69 1
12 Brett Parker 12 Sussex Academy 10:29.40 1
13 Will Kain 12 Tatnall 10:34.47 1
14 Connor Wrinn 9 St. Mark's High School 10:36.87 1
15 Henry Stenta 11 Sanford School 10:37.64 1
16 David Cui 11 Archmere Academy 10:41.13 1
Girls 3200 meter Run Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Sophia Holgado 11 Padua Academy 11:13.16 1
2 Isabelle Walsh 11 Middletown High School 11:14.55 1
3 Kelsey Wolff 11 Padua Academy 11:44.11 1
4 Arina Varrato 11 Sussex Technical High School 11:45.36 1
5 Nikita Lachke 10 Charter School of Wilmington 11:51.37 1
6 Faith Mitchell 11 Milford High School 12:08.93 1
7 Tess Nicholas 10 Padua Academy 12:10.56 1
8 Veronica Kamenitzer 9 Charter School of Wilmington 12:12.24 1
9 Ashley Bitler 10 Appoquinimink High School 12:28.51 1
10 Dreux Lail 12 Caesar Rodney High School 12:59.66 1
11 Giana Ruggeri 9 Appoquinimink High School 13:11.20 1
12 Natalie Schneider 11 Cape Henlopen High School 13:15.79 1
13 Natalie Lewis 11 Caesar Rodney High School 13:19.13 1
Boys 3200 meter Run Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ryan Baker 12 Cape Henlopen High School 9:28.29 1
2 Camerin Williams 11 Hodgson Vo-Tech 9:46.45 1
3 Matt Miller 12 Salesianum School 9:46.59 1
4 Jonas Rush 12 Middletown High School 9:52.28 1
5 Jonathan Drew 12 Middletown High School 10:01.40 1
6 Evan Easton 9 Caesar Rodney High School 10:01.67 1
7 Jason Baker 9 Cape Henlopen High School 10:01.75 1
8 Matthew Bradley 12 Salesianum School 10:04.36 1
9 Sam Felice 11 Salesianum School 10:04.90 1
10 Brandon Williams 9 Charter School of Wilmington 10:11.81 1
11 Max Gillen 11 Cape Henlopen High School 10:16.89 1
12 Caleb Price 11 Caesar Rodney High School 10:18.94 1
13 Eamon Rush 12 Middletown High School 10:27.33 1
14 Carlos Lobo 10 Newark High School 10:28.45 1
15 Nate Waydelis 11 Milford High School 10:36.57 1
Girls 4x400 Meter Relay Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Conrad Schools of Science 4:00.19 3
2 Ursuline Academy 4:06.94 3
3 Tatnall 4:07.61 3
4 Tower Hill School 4:12.32 3
5 St. Mark's High School 4:14.51 3
6 Odessa High School 4:22.70 3
7 Archmere Academy 4:24.04 3
8 Newark Charter 4:27.61 2
9 Christiana High School 4:28.24 1
10 Delaware Military Academy 4:29.42 3
11 Sussex Academy 4:31.50 2
12 Wilmington Friends 4:36.89 2
13 Seaford High School 4:39.65 2
14 Indian River HS 4:43.07 1
15 Dickinson (John) High School 4:45.40 2
16 Wilmington Christian School 4:52.23 1
Boys 4x400 Meter Relay Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dickinson (John) High School 3:23.99 3
2 Delaware Military Academy 3:24.42 3
3 Alexis I. DuPont High School 3:25.08 3
4 Odessa High School 3:28.12 3
5 St. Mark's High School 3:28.13 3
6 Concord High School 3:28.85 3
7 Sussex Academy 3:32.64 2
8 Tatnall 3:33.85 2
9 Woodbridge High School 3:37.09 2
10 Indian River HS 3:37.36 2
11 Brandywine High School 3:39.46 1
12 Tower Hill School 3:39.78 3
13 Newark Charter 3:40.93 2
14 Conrad Schools of Science 3:41.72 3
15 Seaford High School 3:44.46 2
16 St. Elizabeth High School 3:45.81 2
17 Red Lion Christian 3:46.64 1
18 Wilmington Christian School 3:47.20 1
19 Caravel Academy 3:49.48 1
20 Early College High School 3:58.35 1
Girls 4x400 Meter Relay Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Padua Academy 3:59.64 2
2 Middletown High School 4:08.83 2
3 Caesar Rodney High School 4:11.16 2
4 Delcastle High School 4:12.46 2
5 Charter School of Wilmington 4:15.37 2
6 Smyrna High School 4:17.49 2
7 Mount Pleasant High School 4:19.52 1
8 Hodgson Vo-Tech 4:19.57 1
9 Cape Henlopen High School 4:21.10 2
10 Milford High School 4:24.37 1
11 St. Georges Tech 4:24.63 1
12 Appoquinimink High School 4:25.27 1
13 Dover High School 4:25.54 2
14 Newark High School 4:27.22 1
15 Sussex Central High School 4:36.93 1
Boys 4x400 Meter Relay Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 St. Georges Tech 3:23.43 1
2 Caesar Rodney High School 3:23.85 2
3 Polytech High School 3:24.11 2
4 Middletown High School 3:24.82 2
5 Salesianum School 3:24.90 2
6 Delcastle High School 3:25.00 2
7 Hodgson Vo-Tech 3:26.35 2
8 Cape Henlopen High School 3:26.58 2
9 Smyrna High School 3:27.93 1
10 Dover High School 3:30.63 2
11 Charter School of Wilmington 3:34.38 1
12 Sussex Central High School 3:37.54 1
13 Newark High School 3:39.56 1
14 Appoquinimink High School 3:42.07 1
15 Milford High School 3:42.24 1
16 Mount Pleasant High School 3:44.66 1
Girls Long Jump Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Arianna Montgomery 9 Tatnall 19-8.50 2 1.3
2 Kiara Davis 9 Tatnall 18-7.75 2 0.3
3 Danni McGonigle 12 St. Mark's High School 17-8 2 1.5
4 Alexis Tarlue 11 Tatnall 17-3.75 2 1.5
5 Nia Vaughn 11 Odessa High School 16-11.25 2 2.4
6 Karen Tanner 10 Conrad Schools of Science 16-10 2 3.0
7 Amira Allen 12 Early College High School 16-3.50 2 -1.9
8 Danielle Munford 11 Odessa High School 16-0.50 2 3.3
9 Elana Steele 12 Alexis I. DuPont High School 15-9 1 2.9
10 Jane Willin 11 Archmere Academy 15-7.50 2 2.9
11 Charlotte Theuring 11 Tower Hill School 15-5.75 1 3.2
12 Kasi Showers 12 Sussex Academy 15-5 1 2.8
13 Za'Kylah Dorsey 9 Lake Forest High School 15-1.75 2 1.2
14 Gia Giorgianni 11 Archmere Academy 14-5 1 3.5
15 Anave Arendall 10 Lake Forest High School 14-1 1 2.9
16 Tyasia Bell 12 Seaford High School 13-8.75 1 3.0
Girls Long Jump Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Juliana Balon 11 Padua Academy 19-2.25 2 2.4
2 Mekiyah Earnest 11 Padua Academy 17-11.50 2 2.4
3 Kailah Crews 11 Smyrna High School 17-3.75 2 2.6
4 Tatiana Kelsic 12 Sussex Central High School 17-3 2 1.9
5 Brianna Mack 12 Polytech High School 16-4.75 1 1.9
6 Angalena Carter 10 Smyrna High School 16-4.50 1 2.1
7 Elizabeth Talamini-Kelemen 11 Polytech High School 16-2.75 2 1.2
8 Amaris Rogers 12 Smyrna High School 16-2.75 2 2.2
9 Tamara Williams 10 Padua Academy 16-2 2 2.2
10 Syllest Barrett 12 Caesar Rodney High School 15-6.75 2 2.5
11 Jada Newsome 10 Milford High School 15-2.75 1 2.2
12 Timarah Hammack 11 Caesar Rodney High School 14-11.50 2 2.9
13 Alyssa Adams 11 Charter School of Wilmington 14-11.25 1 1.9
14 Cinai Richardson 10 Polytech High School 14-10.75 1 2.8
15 Trinty Steed 11 Dover High School 14-9 2 2.1
16 Kaliah Surratt 12 Appoquinimink High School 14-8.75 1 3.0
Boys Long Jump Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Yougendy Mauricette 12 Sussex Technical High School 23-0.75 2 -1.1
2 Jahiem Cole 9 Dover High School 22-2 2 -0.9
3 Aaron Allen 10 Hodgson Vo-Tech 22-1.25 2 -1.3
4 Elijah Williams 11 Smyrna High School 21-10 2 -0.8
5 Maurki James 11 Cape Henlopen High School 21-4.50 2 -1.5
6 Andrew Stokes 12 Salesianum School 20-6 1 -0.7
7 Dahani Everett 9 Caesar Rodney High School 20-1 2 0.1
8 Terry Thomas 12 Dover High School 19-11.50 2 -1.5
9 Mondeario Pinckney 11 Appoquinimink High School 19-11.50 1 0.2
10 Mark Nelson 10 Hodgson Vo-Tech 19-7.25 1 -1.8
11 Anthony DelliCompagni 12 Salesianum School 19-7 2 -1.2
12 Amir Jenkins 11 Polytech High School 19-4 1 -1.2
13 PJ Henry 12 Sussex Central High School 18-5 2 -1.1
14 Zakr Roberson 10 Delcastle High School 18-4 1 -0.9
15 Syncir Barlow 11 Caesar Rodney High School 18-0.50 1 -3.0
16 Timothy Wright 12 Sussex Central High School 16-3.25 2 -0.5
Boys Triple Jump Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Donte Dockery 12 Alexis I. DuPont High School 46-2 2 1.0
2 Vandrick Hamlin 11 Caravel Academy 45-3 2 0.1
3 Carlos Mackall 12 Delaware Military Academy 42-0.25 2 +0.0
4 Josh Hall 12 Tower Hill School 41-11.75 2 0.8
5 Elias Elzey 10 Laurel High School 41-9.50 2 +0.0
6 Hayden Hall 12 Indian River HS 41-2 1 +0.0
7 Jaeden Osborn-Simpson 12 Howard Tech High School 40-3.75 1 +0.0
8 Isaiah Turman 11 Wilmington Friends 40-3.50 2 +0.0
9 Christian Martin 9 St. Elizabeth High School 40-3 2 +0.0
10 Bryce Tucci 12 St. Mark's High School 39-10 2 +0.0
11 Jason Webb 10 Conrad Schools of Science 39-6.50 1 0.1
12 JP Loose 9 Indian River HS 39-5.75 1 1.3
13 Tahj Johnson 11 St. Mark's High School 39-4.25 2 0.1
14 Jawon Walker 11 Howard Tech High School 39-2.75 1 0.6
15 Shamar Cole 11 Lake Forest High School 38-7.75 2 +0.0
16 Emmanuel Charles Aine 11 Sussex Academy 38-2.25 1 +0.0
Girls Triple Jump Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tamara Williams 10 Padua Academy 37-11.50 2 2.5
2 Mekiyah Earnest 11 Padua Academy 37-9 2 2.4
3 Elizabeth Talamini-Kelemen 11 Polytech High School 34-7.50 2 +0.0
4 Brianna Mack 12 Polytech High School 34-1.50 2 1.9
5 Tatiyanna Davis 9 Milford High School 33-3.75 2 1.3
6 Angelina Davis 11 Middletown High School 33-0.75 2 +0.0
7 Kaliah Surratt 12 Appoquinimink High School 32-7 2 0.7
8 Alexa Dougherty 12 Cape Henlopen High School 32-1.50 2 0.3
9 Trinty Steed 11 Dover High School 32-0.50 2 0.8
10 Timarah Hammack 11 Caesar Rodney High School 30-8.75 2 0.8
11 Skyler Juchem 10 St. Georges Tech 29-8.75 1 +0.0
12 Danielle Kanse 11 Charter School of Wilmington 29-8 1 +0.0
13 Ranya Reddick 10 Dover High School 29-7.25 1 0.7
14 Sydney Sheridan 9 Mount Pleasant High School 28-2.50 1 0.9
15 Laurel Patterson 11 Caesar Rodney High School 28-1.75 1 1.5
16 Sophia Massaro 10 Cape Henlopen High School 28-1.25 1 0.8
Boys High Jump Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dallas Parker 12 Alexis I. DuPont High School 6-6 1
2 Earl Downing 12 Lake Forest High School 6-4 1
3 Rashad Hopkins 11 Indian River HS 6-2 1
4 Jack Maister 11 Archmere Academy 6-0 1
5 Donte Dockery 12 Alexis I. DuPont High School 6-0 1
6 Nyzeir Griffin 12 Brandywine High School 5-10 1
7 Jordan Jones 11 St. Mark's High School 5-10 1
7 Trevon-Keith Paulson 10 Seaford High School 5-10 1
9 Jordan Earl 11 Odessa High School 5-8 1
9 Carlos Mackall 12 Delaware Military Academy 5-8 1
11 Taurean Bell-Temple 12 Woodbridge High School 5-8 1
12 Leo Liu 10 Tower Hill School 5-8 1
12 Mekhi Nelson 9 Freire Charter School 5-8 1
12 Bryce Tucci 12 St. Mark's High School 5-8 1
15 Tyreek Teagle 11 Woodbridge High School 5-6 1
15 Jawon Walker 11 Howard Tech High School 5-6 1
Girls High Jump Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brooke Duke 12 Smyrna High School 5-4 1
2 Libby Neiburg 11 Padua Academy 5-0 1
3 Lyee Simms 12 St. Georges Tech 4-10 1
4 Pauline Zhuang 12 Charter School of Wilmington 4-10 1
5 Angalena Carter 10 Smyrna High School 4-10 1
6 Hannah Johnson 9 Smyrna High School 4-10 1
7 Alexia Drummond 10 Middletown High School 4-8 1
7 Trinity Mosley 12 Caesar Rodney High School 4-8 1
9 Sahasra Mudunuri 9 Charter School of Wilmington 4-6 1
9 Addison Sullivan 9 Charter School of Wilmington 4-6 1
11 Tage Harrison 11 Middletown High School 4-6 1
Boys High Jump Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kyle Davenport 12 Middletown High School 6-6 1
2 Elijah Williams 11 Smyrna High School 6-0 1
3 Syncir Barlow 11 Caesar Rodney High School 6-0 1
4 Thomas Williams 12 Sussex Central High School 6-0 1
5 Jasai Henry 12 Delcastle High School 5-10 1
6 Elijah Burke 9 St. Georges Tech 5-10 1
6 Donald Saintphard 12 Sussex Technical High School 5-10 1
8 PJ Henry 12 Sussex Central High School 5-10 1
9 Benjamin Gusciora 11 Milford High School 5-8 1
9 Phoenix Henriquez 9 Smyrna High School 5-8 1
9 Zakr Roberson 10 Delcastle High School 5-8 1
9 Sean Starkey 11 Appoquinimink High School 5-8 1
13 Machi Savage 11 Cape Henlopen High School 5-8 1
14 Stephen Hart 10 Cape Henlopen High School 5-8 1
15 Julian Cherundolo 10 Salesianum School 5-6 1
15 Amir Jenkins 11 Polytech High School 5-6 1
15 Jukai Payne 11 Cape Henlopen High School 5-6 1
Girls Shot Put Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Gabrielle Paolella 12 Ursuline Academy 38-9 1
2 Kayla Williams 11 Conrad Schools of Science 37-0 1
3 Alanah Weaver 12 Archmere Academy 36-10.50 1
4 Kirja Hickman 11 Lake Forest High School 36-3 1
5 Daphne Addo 11 Archmere Academy 33-10 1
6 Giada MacNamara 12 Delaware Military Academy 32-3.50 1
7 Adriana Belle 11 Odessa High School 31-8.50 1
8 Elena Foresta 12 St. Mark's High School 31-8.50 1
9 Kindred Ballard 9 Archmere Academy 30-9 1
10 Layla Edwards 10 St. Mark's High School 29-1 1
11 Alaina Strates 11 Indian River HS 28-8 1
12 Leyna Gerhard 11 Tower Hill School 28-3 1
13 Hailey Isabell 10 St. Mark's High School 26-4 1
Girls Shot Put Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Simone Cooper 11 Middletown High School 40-10 2
2 Mary Mancini 12 Padua Academy 36-0 2
3 Myonnah Henry 10 Hodgson Vo-Tech 35-0 1
4 Kehinde Adamolekun 12 Dover High School 34-4 2
5 Aki White 12 Dover High School 33-4 2
6 Alexa Frick 11 Padua Academy 33-2 2
7 Roarie Glenn-Russum 11 Smyrna High School 32-9 2
8 Kendyl Baker 11 Caesar Rodney High School 32-0.50 2
9 Kaci James 10 William Penn High School 31-5 1
10 Rhianna Wallop 10 Caesar Rodney High School 30-11 2
11 Victoria Tolson 12 Caesar Rodney High School 29-11 2
12 Kaitlyn Sivels 11 Milford High School 29-10 1
13 Ky'Aire Matthews 9 Milford High School 29-3.50 2
14 Da'Myje Lewis 9 Milford High School 27-6.50 1
15 Ahnyria Johnson 9 Sussex Central High School 27-4 1
16 Haley Archambault 12 Cape Henlopen High School 26-11 1
Boys Shot Put Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Courtney McDermott 12 Mount Pleasant High School 53-3 2
2 Tyree Archer 12 Smyrna High School 51-10 2
3 Nathan Horn 12 Cape Henlopen High School 48-6 2
4 Nate Ray 12 Salesianum School 47-5.50 2
5 Tyler Pitts 12 Caesar Rodney High School 45-3 2
6 Victor Perez 10 Sussex Central High School 45-2 2
7 Mike Stevenson 11 Dover High School 44-6 2
8 Jack Grace 10 Salesianum School 43-9 2
9 Connor Brown 12 Salesianum School 43-7.50 2
10 Tysean Milligan 12 Dover High School 43-5.50 1
11 David Fuhrman 11 Milford High School 41-3.50 2
12 Aaron Hall 10 Appoquinimink High School 39-11 1
13 Brent Taylor 10 St. Georges Tech 39-2.50 1
14 Aydan Boston 12 Mount Pleasant High School 38-9.50 1
15 Sam Distler 12 Smyrna High School 38-2 1
16 Jerome Jenifer 11 Polytech High School 36-6 1
Girls Discus Throw Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kirja Hickman 11 Lake Forest High School 121-2 2
2 Elena Foresta 12 St. Mark's High School 116-1 2
3 Gabrielle Paolella 12 Ursuline Academy 108-5 2
4 Najwa Bey 12 McKean (Thomas) High School 107-4 1
5 Alanah Weaver 12 Archmere Academy 106-11 2
6 Adriana Belle 11 Odessa High School 99-0 2
7 Lilly Johnson 11 Indian River HS 96-2 2
8 Hailey Isabell 10 St. Mark's High School 95-5 1
9 Alaina Strates 11 Indian River HS 89-2 2
10 Kayla Klosowski 11 Howard Tech High School 88-9 2
11 Taliyah McCray 9 Indian River HS 88-6 2
12 Giada MacNamara 12 Delaware Military Academy 86-6 1
13 Destiny Williams 11 Caravel Academy 85-1 2
14 Gracie Maughan 11 Sussex Academy 81-2 1
15 Layla Edwards 10 St. Mark's High School 80-5 1
16 Nyree Kellman 12 Tatnall 73-2 1
Boys Discus Throw Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brandon Rife 11 Laurel High School 155-4 2
2 Logan Klein 11 St. Mark's High School 140-0 2
3 Luke Watson 12 St. Mark's High School 139-3 2
4 Max Martire 9 Tatnall 129-1 2
5 Calif Spencer 12 Lake Forest High School 128-2 2
6 Khelei Tillman 12 Woodbridge High School 125-11 2
7 Lorenzo Gales 12 Brandywine High School 122-1 2
8 Aiden Twigg 10 Indian River HS 116-6 2
9 Marcus Barkley 12 Howard Tech High School 115-4 1
10 Connor Sullivan 10 Delaware Military Academy 114-1 1
11 Josh Boothe 11 Tatnall 106-7 2
12 Nick Salvucci 10 St. Mark's High School 106-2 1
13 Max Rial 11 Sussex Academy 102-6 1
14 Evan Tietz 11 Indian River HS 100-10 2
15 Angel Rivera 11 Laurel High School 99-5 1
Girls Discus Throw Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Simone Cooper 11 Middletown High School 132-2 2
2 Aki White 12 Dover High School 108-10 2
3 Myonnah Henry 10 Hodgson Vo-Tech 108-6 2
4 Haley Archambault 12 Cape Henlopen High School 106-11 2
5 Roarie Glenn-Russum 11 Smyrna High School 102-10 2
6 Riley Bishop 12 Polytech High School 99-7 2
7 Alexa Frick 11 Padua Academy 95-0 2
8 Claire Deatrick 12 Middletown High School 90-10 1
9 Cailyn Bledsoe 12 Cape Henlopen High School 90-5 2
10 Jade Warrington 10 Cape Henlopen High School 84-10 1
11 Juin Benson 10 William Penn High School 83-9 1
12 Tabitha Lenhart 12 Milford High School 82-1 1
13 Carys Raber 11 Caesar Rodney High School 81-6 1
14 Kaci James 10 William Penn High School 79-11 2
15 surah Tucker 9 Hodgson Vo-Tech 45-11 1
Girls Pole Vault Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ava Malgiero 10 St. Mark's High School 8-6 1
2 Anave Arendall 10 Lake Forest High School 7-6 1
3 Grace Robinson 11 Indian River HS 7-0 1
4 Madiella Keefer 9 St. Mark's High School 7-0 1
5 Sadey McPherson 10 Ursuline Academy 6-6 1
6 Darrianna Hovington 11 Lake Forest High School 6-0 1
Girls Pole Vault Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Abby Cholewa 12 Caesar Rodney High School 10-0 1
2 Addison Bowman 10 Cape Henlopen High School 10-0 1
3 Angelina Davis 11 Middletown High School 8-0 1
3 Sierra Lejeune 10 Polytech High School 8-0 1
5 Alexis Hamilton 11 Middletown High School 7-6 1
5 Tage Harrison 11 Middletown High School 7-6 1
5 Skyler Juchem 10 St. Georges Tech 7-6 1
5 Angel Louie 10 Caesar Rodney High School 7-6 1
5 Natalie McGrellis 10 Padua Academy 7-6 1
5 Trinity Mosley 12 Caesar Rodney High School 7-6 1
11 Saniya Dagley 10 Smyrna High School 7-6 1
12 Cassidy Yiengst 11 Polytech High School 7-6 1
13 Eve Sabanayagam 10 Polytech High School 7-6 1
14 Journey Davis 11 Padua Academy 6-6 1
15 Michaela Kluchnik 9 Cape Henlopen High School 6-6 1
Boys Pole Vault Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Matthew Klous 12 Salesianum School 14-6 1
2 Bailey Fletcher 11 Cape Henlopen High School 14-0 1
3 Joshua Roberson 12 Middletown High School 13-6 1
4 Edward Houck 11 Cape Henlopen High School 13-6 1
5 Ryan Andrew 9 Cape Henlopen High School 12-0 1
6 Robert Salter 12 Polytech High School 11-0 1
7 Lorenzo Bishop 12 Smyrna High School 11-0 1
8 Jamir Simmons 11 Dover High School 10-6 1
9 Maddox Baker 11 Caesar Rodney High School 10-0 1
10 Jahmar Austin 9 Milford High School 10-0 1
11 Eli Ecret 10 Salesianum School 9-6 1
11 Mark Tesoro 10 Caesar Rodney High School 9-6 1
13 Wilderson Alexandre 11 Milford High School 8-6 1
Boys 1600 meter Run Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Matt Miller 12 Salesianum School 4:22.15 2
2 James Kennedy 11 Salesianum School 4:23.22 2
3 Ryan Baker 12 Cape Henlopen High School 4:25.06 2
4 Camerin Williams 11 Hodgson Vo-Tech 4:25.54 2
5 Justin Freeman 11 Hodgson Vo-Tech 4:26.21 2
6 Jonas Rush 12 Middletown High School 4:31.99 1
7 Walter Samuels 12 Middletown High School 4:33.61 1
8 Evan Easton 9 Caesar Rodney High School 4:34.15 1
9 Matthew Bradley 12 Salesianum School 4:34.33 2
10 Duncan Winger 10 Sussex Central High School 4:35.05 1
11 Cardin Benjamin 10 Cape Henlopen High School 4:35.49 1
12 Christian Guckenberger 11 Newark High School 4:36.08 1
13 Jonathan Drew 12 Middletown High School 4:37.69 2
14 Kai Thomas 9 Smyrna High School 4:39.23 1
15 Griffin Spana 9 Caesar Rodney High School 4:41.36 1
Boys 800 meter Run Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ian Cain 11 Caesar Rodney High School 1:56.56 2
2 Walter Samuels 12 Middletown High School 1:59.21 2
3 Benjamin Clifton 11 Cape Henlopen High School 1:59.26 2
4 Maddox Downs 11 Caesar Rodney High School 1:59.55 1
5 Jonathan Drew 12 Middletown High School 1:59.56 2
6 Matt Miller 12 Salesianum School 1:59.58 2
7 Doug Davis 11 Charter School of Wilmington 1:59.97 1
8 Mark Bieker 11 Dover High School 1:59.97 1
9 Connor Jauffret 12 Charter School of Wilmington 2:00.45 1
10 John Barbato 11 Salesianum School 2:00.74 1
11 Justin Freeman 11 Hodgson Vo-Tech 2:00.79 2
12 Skyler Pearson 10 Appoquinimink High School 2:02.29 1
13 James Kennedy 11 Salesianum School 2:02.81 2
14 Shaheam Porter 12 Delcastle High School 2:03.37 1
15 Ryan Baker 12 Cape Henlopen High School 2:05.17 2
16 Tyler McCreary 11 Polytech High School 2:18.74 1
Boys Triple Jump Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jahiem Cole 9 Dover High School 45-9.25 2 1.6
2 Amir Jenkins 11 Polytech High School 43-5.75 2 0.1
3 Ean Joseph 10 Smyrna High School 42-11.75 2 1.2
4 Julian Cherundolo 10 Salesianum School 41-6.50 2 +0.0
5 Jalen Anderson 11 Polytech High School 41-2.25 2 +0.0
6 Donald Saintphard 12 Sussex Technical High School 40-10.75 2 0.1
7 Kwame Miller 12 St. Georges Tech 40-9.75 2 -1.4
8 Robert Powell 12 Middletown High School 40-8.50 1 1.7
9 Aaron Allen 10 Hodgson Vo-Tech 39-11 2 +0.0
10 Tyler Henry 12 Polytech High School 39-6.25 2 -1.0
11 TZion Allen 11 Delcastle High School 39-3.50 1 -1.5
12 Logan Dinkins 10 Charter School of Wilmington 38-11 2 0.4
13 Kendall Abrams 12 Dover High School 38-7.25 1 +0.0
14 Bernard Jones 9 Cape Henlopen High School 37-7.50 1 +0.0
15 Carter Gibbons 9 Cape Henlopen High School 36-11.25 1 -0.8
Girls 100 meter Dash Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Alexis Lloyd Wheeler 11 Smyrna High School 14.60 1 0.1
2 Carrie Reed 10 Cape Henlopen High School 15.19 1 0.1
3 Destiny Lloyd Wheeler 10 Smyrna High School 15.83 1 0.1
4 Elle Nauman 12 Cape Henlopen High School 17.08 1 0.1
5 SaNiya Rochester 10 Smyrna High School 17.09 1 0.1
6 Keymoura Stevens 12 Caesar Rodney High School 17.32 1 0.1
7 Sharnica Richards 12 Caesar Rodney High School 20.16 1 0.1
8 Karley Clark 11 Middletown High School 20.46 1 0.1
Mixed 4x100 Meter Relay Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Appoquinimink High School 52.69 1
2 Cape Henlopen High School 56.57 1
3 Smyrna High School 58.87 1
Boys 200 meter Dash Uni
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Waymond Elliott 12 Appoquinimink High School 25.99 1 -0.3
2 Ammar McNair 12 Caesar Rodney High School 26.96 1 -0.3
3 Coltin Sligh 10 McKean (Thomas) High School 28.03 1 -0.3
4 Hunter Ernst 9 William Penn High School 28.43 1 -0.3
5 Jacob Collins 11 Appoquinimink High School 28.65 1 -0.3
6 Connor Pencek 12 Cape Henlopen High School 28.87 1 -0.3
7 Charles Sullivan 10 William Penn High School 28.88 1 -0.3
8 Brian Carter 12 Newark High School 29.74 1 -0.3
Boys Pole Vault Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dallas Parker 12 Alexis I. DuPont High School 13-0 1
2 Hayden Hall 12 Indian River HS 12-0 1
3 Alexander Arnold 11 Indian River HS 11-6 1
4 Kyle Parham 10 Lake Forest High School 11-0 1
5 Agustin Ramos 12 Alexis I. DuPont High School 10-6 1
6 Leondardo Chester 10 Indian River HS 10-6 1
7 Michael Burgos 10 St. Mark's High School 10-0 1
8 Topher Lord 12 St. Mark's High School 9-6 1
9 Riley Lapinsky 11 Sussex Academy 9-6 1
10 Matthew Glover 10 Lake Forest High School 8-6 1
Boys 100 meter Dash Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jazonte Levan 11 Seaford High School 10.68 1 0.1
2 Messai Maynor 10 Delaware Military Academy 11.04 1 0.1
3 Michael Downs 11 Howard Tech High School 11.07 1 0.1
4 Chad Dohl 11 St. Mark's High School 11.09 1 0.1
5 Darnell Stokes 9 Indian River HS 11.09 1 0.1
6 Quasim Benson 12 St. Elizabeth High School 11.22 1 0.1
7 Razahn Miller 12 Brandywine High School 11.26 1 0.1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jazonte Levan 11 Seaford High School 10.87 1 -1.5
2 Darnell Stokes 9 Indian River HS 11.08 2 -0.4
3 Chad Dohl 11 St. Mark's High School 11.15 2 -0.4
4 Messai Maynor 10 Delaware Military Academy 11.16 1 -1.5
5 Razahn Miller 12 Brandywine High School 11.24 1 -1.5
6 Michael Downs 11 Howard Tech High School 11.28 1 -1.5
7 Quasim Benson 12 St. Elizabeth High School 11.28 1 -1.5
8 Craig Miller 11 Caravel Academy 11.30 2 -0.4
9 Ajani Landy 12 Brandywine High School 11.33 2 -0.4
10 Rahshan LaMons 11 Tatnall 11.39 2 -0.4
11 Ashton Stephens 12 Indian River HS 11.44 2 -0.4
12 Khalid Burton 9 Laurel High School 11.88 1 -1.5
13 Elias Elzey 10 Laurel High School 12.01 2 -0.4
14 Emmanuel Miles-Martin 10 Woodbridge High School 12.11 1 -1.5
Boys 110 meter Hurdles Division 1
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elijah Williams 11 Smyrna High School 14.13 1 1.2
2 Yougendy Mauricette 12 Sussex Technical High School 14.13 1 1.2
3 Gabe Harris 9 Caesar Rodney High School 14.94 1 1.2
4 Kyle Davenport 12 Middletown High School 15.01 1 1.2
5 PJ Henry 12 Sussex Central High School 15.12 1 1.2
6 Isaiah James 12 Smyrna High School 15.79 1 1.2
7 Zakareya Aidel 12 Newark High School 16.24 1 1.2
8 Isiah Ro 11 Sussex Central High School 16.32 1 1.2
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Yougendy Mauricette 12 Sussex Technical High School 14.80 1 -1.8
2 Elijah Williams 11 Smyrna High School 14.81 2 -0.7
3 Gabe Harris 9 Caesar Rodney High School 15.18 1 -1.8
4 Kyle Davenport 12 Middletown High School 15.37 2 -0.7
5 PJ Henry 12 Sussex Central High School 15.43 1 -1.8
6 Isaiah James 12 Smyrna High School 15.55 1 -1.8
7 Isiah Ro 11 Sussex Central High School 15.96 1 -1.8
8 Zakareya Aidel 12 Newark High School 16.46 2 -0.7
9 William Cerf 12 Cape Henlopen High School 16.63 1 -1.8
10 Matthew Klous 12 Salesianum School 16.70 2 -0.7
11 Heydyn Jester 12 Milford High School 17.23 1 -1.8
12 Lance Dakiyia 9 Smyrna High School 17.52 2 -0.7
13 Brandon Ayers 11 Cape Henlopen High School 18.19 2 -0.7
14 Jabriel Salaam 11 Middletown High School 18.39 1 -1.8
Girls 300 meter Hurdles Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kennedy Smith 9 Caravel Academy 44.56 2
2 Darian Harris 11 Tatnall 45.42 2
3 Arianna Donovan 10 St. Mark's High School 45.94 2
4 Kiara Davis 9 Tatnall 46.77 2
5 Yaa Asare 12 Alexis I. DuPont High School 47.90 2
6 Amanda Ballard 12 Ursuline Academy 48.69 1
7 Tiana Miller 11 Christiana High School 49.25 2
8 Ca'Mi Brown-Pierce 10 Howard Tech High School 49.51 2
9 Layla Rushing 12 Newark Charter 51.07 2
10 Kasi Showers 12 Sussex Academy 51.19 1
11 Ella Harshyne 11 Archmere Academy 51.49 1
12 Samantha Minner 12 St. Mark's High School 51.57 1
13 Rana Jackson 11 Conrad Schools of Science 53.11 1
14 Issabella Mackinnon 9 Indian River HS 54.60 1
15 Kara Kramer 9 Dickinson (John) High School 54.69 1
Girls 400 meter Dash Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Reagan Garibaldi 10 St. Mark's High School 56.91 2
2 Alyssa Napier 10 Conrad Schools of Science 57.50 2
3 Danielle Wooten 10 Ursuline Academy 58.69 2
4 Malana Neal 11 Tatnall 59.24 2
5 Maame Manu 10 Delaware Military Academy 59.69 1
6 Loghan Dougherty 11 Ursuline Academy 1:00.37 2
7 Karen Tanner 10 Conrad Schools of Science 1:00.46 2
8 Cereniti Johnson 9 Wilmington Friends 1:00.76 2
9 Morgan Wallace 10 Odessa High School 1:01.17 1
10 Camille Johnson 10 Tatnall 1:01.24 2
11 Abigail Obiora 10 Christiana High School 1:01.56 1
12 Tessa Palm 9 St. Mark's High School 1:01.57 1
13 Zoe Heifetz 11 Tower Hill School 1:01.59 1
14 Amira Allen 12 Early College High School 1:02.67 1
15 Ava Tatasciore 12 Tower Hill School 1:03.75 1
16 Maya Pedro 12 Dickinson (John) High School 1:08.47 1
Girls 800 meter Run Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Katie Payne 10 Tatnall 2:17.06 2
2 Alyssa Napier 10 Conrad Schools of Science 2:19.38 2
3 Maddie Priest 11 Archmere Academy 2:19.45 2
4 Allison Chi 9 Tower Hill School 2:20.67 2
5 Helen Socorso 10 Archmere Academy 2:21.41 1
6 Clare Kornacki 12 Ursuline Academy 2:24.67 1
7 Lily Bowe 11 Sussex Academy 2:25.67 1
8 Natalie Donaldson 12 St. Mark's High School 2:25.89 1
9 Jordan Blanck 11 Conrad Schools of Science 2:26.03 2
10 Katrina Endres 11 Tatnall 2:26.14 2
11 Carlita Kaliher 11 Tatnall 2:26.52 2
12 Catherine Farnan 10 Tower Hill School 2:26.57 1
13 Brynn Crandell 11 Indian River HS 2:27.14 2
14 Celia Wichmann 11 Brandywine High School 2:27.48 1
15 Kyra Hennessy 11 Newark Charter 2:29.77 1
16 Caroline Poole 10 Ursuline Academy 2:33.47 1
Boys 1600 meter Run Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ethan Walther 10 Delaware Military Academy 4:21.24 2
2 Connor Gebhardt 11 St. Mark's High School 4:23.59 2
3 Colby Twyman 10 Tower Hill School 4:23.67 2
4 Lathan Love-Brown 12 Alexis I. DuPont High School 4:28.09 2
5 Fin Maroney 12 Tower Hill School 4:31.28 2
6 Troy Hedrick 12 Delaware Military Academy 4:31.31 1
7 Richie Angiullo 10 Archmere Academy 4:32.34 2
8 Ethan Barnett 10 Delaware Military Academy 4:32.79 1
9 Nathan Donaldson 12 Newark Charter 4:32.86 1
10 Micah Thornton 12 Wilmington Christian School 4:33.21 2
11 Brett Parker 12 Sussex Academy 4:34.54 1
12 Brady Koch 11 Tower Hill School 4:35.83 1
13 Gavin Leffler 9 Tatnall 4:37.10 1
14 Chase Sims 12 Indian River HS 4:41.00 1
15 Ben Pizarro 10 Tatnall 4:41.17 2
16 Ryan Moody 9 Sussex Academy 4:46.87 1
17 Julian Facciolo 12 Archmere Academy 4:55.59 1
Girls 3200 meter Run Division 2
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brynn Crandell 11 Indian River HS 10:46.04 1
2 Katie Payne 10 Tatnall 10:54.42 1
3 Carlita Kaliher 11 Tatnall 11:10.90 1
4 Mallory Holloway 12 Conrad Schools of Science 11:11.38 1
5 Katrina Endres 11 Tatnall 11:18.80 1
6 Katya Geyer 9 Sussex Academy 11:44.28 1
7 Clare Kornacki 12 Ursuline Academy 11:44.66 1
8 Lily Bowe 11 Sussex Academy 12:08.04 1
9 Gianna Bracalenti 11 St. Mark's High School 12:15.88 1
10 AvaMonet Soubasis 12 Ursuline Academy 12:28.69 1
11 Anna Benner 11 Archmere Academy 12:38.52 1
12 Angelina Mangano 9 Brandywine High School 12:57.18 1
13 Charlotte Zimmerman 12 Ursuline Academy 13:16.44 1
Girls Division 1 Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Padua Academy 187.66666662693024
2 Smyrna High School 93
3 Middletown High School 83.33333325386047
4 Polytech High School 58.5
5 Caesar Rodney High School 40.833333253860474
6 Sussex Central High School 34
7 St. Georges Tech 30.666666626930237
8 Dover High School 23
9 Hodgson Vo-Tech 21
9 Cape Henlopen High School 21
11 Delcastle High School 20
12 William Penn High School 18
13 Charter School of Wilmington 16
13 Milford High School 16
14 Sussex Technical High School 16
16 Newark High School 12
17 Appoquinimink High School 7
18 Mount Pleasant High School 3
Girls Division 2 Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Tatnall 162
2 St. Mark's High School 123
3 Archmere Academy 65
4 Ursuline Academy 60
5 Conrad Schools of Science 58
6 Lake Forest High School 38
6 Caravel Academy 38
8 Indian River HS 26
9 Tower Hill School 25
10 Howard Tech High School 19
11 Sussex Academy 18
12 Odessa High School 15
12 Delaware Military Academy 15
14 Alexis I. DuPont High School 11
15 Seaford High School 5
15 McKean (Thomas) High School 5
17 Woodbridge High School 4
18 Brandywine High School 3
19 Newark Charter 2
19 Early College High School 2
20 Christiana High School 2
22 Wilmington Friends 1
Boys Division 2 Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Alexis I. DuPont High School 106
2 Delaware Military Academy 99
3 St. Mark's High School 97.5
4 Indian River HS 48
5 Caravel Academy 44
6 Tower Hill School 42
7 Odessa High School 31
8 Seaford High School 26.5
9 Dickinson (John) High School 26
10 Brandywine High School 23
11 St. Elizabeth High School 22
11 Lake Forest High School 22
13 Tatnall 21
14 Archmere Academy 19
15 Laurel High School 17
16 Sussex Academy 16
17 Howard Tech High School 14
18 Concord High School 10
19 Sanford School 5
20 Wilmington Christian School 4
21 Woodbridge High School 3
22 Newark Charter 2
23 Odyssey Charter School 1
23 Christiana High School 1
24 Wilmington Friends 1
Boys Division 1 Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Salesianum School 124
2 Cape Henlopen High School 69
3 Middletown High School 68
4 Smyrna High School 67
5 Caesar Rodney High School 60
6 Sussex Central High School 59
7 St. Georges Tech 43.5
8 Polytech High School 41
9 Sussex Technical High School 33.5
10 Dover High School 33
11 Hodgson Vo-Tech 25
12 Mount Pleasant High School 18
13 Appoquinimink High School 17
14 Delcastle High School 13
15 Milford High School 10
15 William Penn High School 10
17 Charter School of Wilmington 9
18 Newark High School 2