Howard Tech High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.00 | SB | Brandi Harris | 11th | Finals | Complete Results |
14.22 | SB | Anissa Woody | 14th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.14 | SB | Tadajah Williams | 7th | Finals | Complete Results |
29.35 | SB | Anissa Woody | 17th | Finals | Complete Results |
31.43 | SB | Ameeya Robinson | 20th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
56.78 | SB | Myra Wanamaker | 1st | Finals | Complete Results |
58.36 | SB | Aire'Yona Mason | 2nd | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:22.72 | SB | Iesha Tillison | 10th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
55.82 | Relay Team | 6th | Finals | ||
4x200 Meter Relay | |||||
1:45.96 | Relay Team | 1st | Finals | ||
4x400 Meter Relay | |||||
4:42.35 | Relay Team | 7th | Finals | ||
Discus | |||||
55-1 | SB | Paradise Hayle | 14th | Finals | Complete Results |
47-6 | SB | Alexa Mayfield | 18th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
22-6.5 | SB | Paradise Hayle | 14th | Finals | Complete Results |
19-4.5 | SB | Jeri Strickland | 20th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.78 | SB | Myles Lowery | 19th | Finals | Complete Results |
13.13 | SB | Da'quann Hunter | 24th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.74 | SB | Da'quann Hunter | 19th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
49.99 | SB | Lamar Bruton | 2nd | Finals | Complete Results |
54.32 | SB | Rue Tiller | 8th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:06.57 | SB | Darrell Truitt | 1st | Finals | Complete Results |
2:15.71 | SB | Naquan Evans | 8th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:54.41 | SB | Darrell Truitt | 5th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.61 | SB | Sean Daniel | 3rd | Finals | Complete Results |
16.82 | SB | Ermeere Davis | 5th | Finals | Complete Results |
18.02 | SB | Domingo Johnson | 8th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
43.63 | SB | Domingo Johnson | 4th | Finals | Complete Results |
44.77 | SB | Ermeere Davis | 8th | Finals | Complete Results |
45.11 | SB | Shahid Nuriddin | 9th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.99 | Relay Team | 1st | Finals | ||
4x200 Meter Relay | |||||
1:33.07 | Relay Team | 3rd | Finals | ||
4x400 Meter Relay | |||||
3:40.72 | Relay Team | 6th | Finals | ||
High Jump | |||||
5-10 | SB | Keith Flowers | 4th | Finals | Complete Results |
5-6 | SB | Angelo James | 10th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
20-3 | SB | Keith Flowers | 2nd | Finals | Complete Results |
17-2 | SB | Sean Daniel | 11th | Finals | Complete Results |