Dover High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.65 | Emoni Edwards | 4th | Finals H4 | Complete Results | |
13.80 | Nya Stedman | 5th | Finals H4 | Complete Results | |
13.82 | Christina Garcia | 6th | Finals H4 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.38 | SB | Kerianne Smith | 2nd | Finals H4 | Complete Results |
28.51 | Emoni Edwards | 5th | Finals H4 | Complete Results | |
28.58 | Stephanie Toussaint | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:02.69 | Kerianne Smith | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
1:07.56 | SB | Jazelle Griffin | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
1:07.85 | SB | Laquaya Jones | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:37.86 | Ashley Jones | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
2:45.70 | Sierra Wise | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
2:49.02 | SB | Kira Palma | 8th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:15.00 | Ashley Jones | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
6:31.00 | SB | Samirah Watts | 5th | Finals H1 | Complete Results |
6:39.00 | SB | Kira Palma | 12th | Finals H2 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
17.82 | Lindsey Wong | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
19.38 | Faith Sudler | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
19.54 | Jaylene Rodriquez | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
54.17 | Jaylene Rodriquez | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
55.22 | Faith Sudler | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
57.46 | Z'Naiya Robinson | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.97 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:52.26 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:22.00 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-0 | Lindsey Wong | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4-10 | Christina Garcia | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4-8 | SB | Kerianne Smith | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-6.25 | SB | Abrianna Asante | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
15-3 | Hannaian Owusu-Nti | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
15-1.75 | Lori Ann Hall | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
33-11 | SB | Lindsey Wong | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
33-6 | Hannaian Owusu-Nti | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-6 | Folake Adamolekun | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
7-0 | Emily Synoski | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
83-3 | SB | Abrianna Asante | 9th | Finals H1 | Complete Results |
52-0 | Amaya Foster | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
45-6 | Davionna Brown | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
30-8 | SB | Abrianna Asante | 7th | Finals H1 | Complete Results |
24-8.5 | SB | Alaysia Bailey | 15th | Finals H1 | Complete Results |
21-5 | Amaya Foster | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.67 | SB | Darrell Muchison | 7th | Finals H5 | Complete Results |
11.94 | Bryson McKenzie | 2nd | Finals H4 | Complete Results | |
11.97 | SB | Jayvion Landry | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.79 | SB | Darrell Muchison | 2nd | Finals H5 | Complete Results |
24.54 | Jayvion Landry | 2nd | Finals H4 | Complete Results | |
26.97 | SB | Hans Tutu | 8th | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
53.13 | SB | Tyjhir Joyner | 4th | Finals H5 | Complete Results |
54.25 | SB | Jayvion Landry | 4th | Finals H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:05.65 | Ric Johnson | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
2:27.61 | SB | Scottie Williams | 9th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:53.75 | Sam Courtney | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
4:55.00 | Tahj Ward | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
6:02.00 | SB | Cole Hoffman | 10th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:47.00 | SB | Sam Courtney | 7th | Finals H2 | Complete Results |
11:43.00 | Tahj Ward | 13th | Finals H2 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.52 | Eric Woods | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
17.05 | Hezakiah Ali-Bentley | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
19.11 | Jamir Richardson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
41.45 | Hezakiah Ali-Bentley | 3rd | Finals H4 | Complete Results | |
43.45 | Bryson McKenzie | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
45.83 | Javontae Wayman | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
48.78 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:41.35 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:32.00 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:27.00 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-4 | Victor Negron | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
20-8.25 | Tamir Caldwell | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
18-10.75 | Keith Bessick | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
18-10 | SB | Eric Woods | 13th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
41-9.5 | Tamir Caldwell | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
39-4.5 | Keith Bessick | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
37-3 | Za'Kess Brown | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-0 | Darrell Muchison | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
113-9 | Ethan Roth | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
110-9 | SB | Aric Dudley | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
48-1.75 | Bradley Anyanwu | 2nd | Finals H1 | Complete Results |